У Виноградові сьогодні відбулася церемонія покладання квітів до пам’ятника жертвам нацистських таборів. Голова Виноградівської районної ради Віталій Любка та керівник Виноградівської райдержадміністрації Ігор Вантюх вшанували пам’ять жертв трагедії Бабиного Яру хвилиною мовчання.

29 вересня 2020 року виповнюються 79-ті роковини від початку однієї із найтрагічніших сторінок Голокосту — масових страт нацистськими окупантами в урочищі Бабин Яр у м. Києві євреїв, а також ромів, українців та представників інших національностей.
 
Довідково: Бабин Яр — одне з всесвітньо відомих місць трагедій, які стали символом Голокосту, урочище на північно-західній околиці Києва. За два дні 29 та 30 вересня 1941-го року, за офіційними свідченнями, там розстріляли майже 34 тисячі євреїв. З інших джерел лише за 5 днів нацисти розстріляли там майже 150 тисяч українських євреїв. Це були не лише жителі Києва, а і біженці з окупованих українських регіонів, що прибули до міста у надії на порятунок. Масові розстріли у Бабиному Яру та розташованому поруч із ним Сирецькому концтаборі проводилися і пізніше, аж до звільнення Києва від окупації.
 
Виноградівська районна рада
Print Friendly, PDF & Email