13 жовтня голова Виноградівської районної ради Віталій Любка спільно з головою Виноградівської РДА Ігорем Вантюхом з робочим візитом відвідали «Виноградівський районний інклюзивно-ресурсний центр №1» Виноградівської районної ради.

Установа створена рішенням сесії районної  ради від 12 липня 2018 року № 580 з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти.

Про діяльність інклюзивно-ресурсного центру заслухали директора  установи Світлану Тодавчич.

Основними завданнями інклюзивно-ресурсного центру відповідно до Статуту установи є: проведення  комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дітей, надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг, забезпечення системного та кваліфікованого супроводу дітей з особливими освітніми потребами.

За період з 01 червня по 01 жовтня  2020 року ІРЦ зареєстровано та проведено 72 засідання комплексних психолого-педагогічних оцінок  розвитку дітей з особливими освітніми  потребами для 70 дітей шкільного віку та  2 дітей дошкільного віку,  оформлено індивідуальні програми реабілітації для 58 дітей з інвалідністю.

Станом на 01 жовтня 2020 року у Виноградівському районі відкрито 58  інклюзивних класів в 27  загальноосвітніх закладах, в яких навчається 65  дітей з особливими потребами та 3  інклюзивні групи в 3  закладах дошкільної освіти, в яких виховується 4 дітей з особливими потребами. Також у Виноградівському районі індивідуальною формою навчання охоплено 60 дітей з особливими освітніми потребами різної нозології в  29 закладах загальної середньої освіти. Спеціальний клас для навчання дітей з інтелектуальними порушеннями (5 дітей) продовжує навчання у Виноградівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №8.

Поділилась керівник установи і проблемними питаннями діяльності центру, зокрема щодо оснащення приміщень необхідним обладнанням та інвентарем, необхідністю введення у штат установи додаткових ставок педагогічних працівників у відповідності до норм навантаження, а також нагальною потребою заміни ще 10 вікон на металопластикові, що забезпечить тепловий режим приміщень центру. Керівниками району наголошені проблеми взято на замітку та буде докладено максимум зусиль для їх вирішення.

Підсумовуючи робочу нараду, голова районної ради  відзначив велику роль роботи центру у забезпеченні прав дітей з особливими освітніми потребами та надання їм психолого-педагогічної допомоги та побажав керівнику установи й працівникам невичерпних сил задля подальшої успішної діяльності закладу.

Print Friendly, PDF & Email