Керівники району обговорили з представниками сіл та районними депутатами проблему утилізації твердих побутових відходів на нараді 31 січня.

Поводження з твердими побутовими відходами надзвичайно актуальне питання не тільки для нашого району, але й України в цілому, зазначив голова Виноградівської районної ради Віталій Любка, адже з кожним роком кількість відходів збільшується, а вирішити цю проблему не можуть і такі великі туристичні міста з наявними інвестиціями як, до прикладу, Львів. Близько 10-ти років питання з відходами вирішують і на Виноградівщині, адже каменем спотикання, через спротив людей, тут завжди ставала земельна ділянка під сміттєпереробний комплекс.

На сьогодні знову постало «сміттєве» питання, адже вступила в дію заборона на ввезення твердих побутових відходів з сіл району на міське сміттєзвалище.
Наразі у ТОВ “АВЕ Виноградово” є можливість вивозити сміття за межі району, каже керівник ради, однак, зрозуміло, це додаткові транспортні затрати для фірми, близько 3 млн.грн. на рік. Питання компенсації цих коштів з районного бюджету розглянуть на черговому засіданні сесії. До слова, до цього часу більше мільйона гривень виділялося з районного бюджету для захоронення відходів на міському сміттєзвалищі.Однак це тимчасові заходи, яких можна вжити вже сьогодні, зазначив Віталій Любка, й надалі триває пошук земельної ділянки для будівництва сміттєпереробного комплексу.

Також голова ради повідомив, що до районної ради надійшло клопотання від ТОВ “АВЕ Виноградово” щодо підняття тарифів на послуги з вивезення побутових відходів. Директор АВЕ Адальберт Жидик зазначив, що тарифи затверджували востаннє у 2014 році. З того часу збільшилася вартість пального, зросла заробітна плата тощо. Тарифи також планують переглянути на сесії. Для населення, якщо їх затвердять, вони зростуть на 10 грн.

Суттэво допомогти у вирішенні питання з відходами може схема районного планування, яку наразі розробляють фахівці. Таке впорядкування території району дозволить передбачити розміщення сміттєпереробних об’єктів, а також об’єктів промисловості, сільського господарства, транспорту та інфраструктури, житлових масивів у населених пунктах тощо.

Виноградівська районна рада

Print Friendly, PDF & Email