УКР А Ї Н А
ВИНОГРАДІВСЬКА РАЙОННА РАДА ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ОДИНАДЦЯТА СЕСІЯ СЬОМОГО СКЛИКАННЯ
РІШЕННЯ
                                                                                                                                                                  

 Про Звернення депутатів районної
ради до керівників держави                                                      П Р О Е К Т

Відповідно частини 2 статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, враховуючи пропозиції Президії районної ради,  районна рада

ВИРІШИЛА:

1.Звернутись до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Національного регулятора з приводу  неправомірних дій НКРЕКП по встановленню абонплати на газ (текст додається).
2.Контроль за виконанням даного рішення залишаю за собою.

Голова районної ради                                                                   В.В.Любка

м.Виноградів, 06 квітня  2017 року

Президенту України
                                                                                    Кабінету  Міністрів України
                                                                                    Верховній Раді України
                                                                                    НКРЕКП

ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Виноградівської районної ради Закарпатської області

Ми, депутати Виноградівської районної ради, представники п’яти депутатських фракцій політичних партій, звертаємось до Президента, парламенту, уряду України та Національного регулятора щодо  неправомірних дій НКРЕКП по встановленню абонплати на газ. Як відомо, 28 березня ц.р., НКРЕКП встановила для населення і промислових споживачів тарифи за користування приєднаними газорозподільчими потужностями та транспортування газу. Дії «незалежної» Нацкомісії, на нашу думку, є неправомірними, суперечать інтересам держави і громадянського суспільства. Встановлення нового, необґрунтованого тарифу, який, на думку регулятора, має сплачуватися щомісячно окремо від оплати газу як товару без врахування думки суспільства є незаконним, аморальним і недопустимим актом.

Нам пропонується «реформа», за якою новий тариф буде вилучений з чинної ціни на газ для населення, що відповідно до рішення уряду становить сьогодні 6879 грн. за 1 тис. кубометрів (без ПДВ). Це приведе до збільшення плати і може становити, у середньому, в розрахунках, від 1,3 до 3 разів. Особливо це стосується тих громадян, хто живе у багатоквартирних будинках. Що торкається користувачів газу – власників приватних будинків, зокрема, в населених пунктах нашого Виноградівського району, то вони є співвласниками газорозподільних та інших мереж, оскільки вони будувались і за кошти сільських, селищних, міських кооперативів. Згідно Конституції України власність зобов’язує і не повинна використовуватись на шкоду людині і суспільству.

Ми повністю погоджуємось з позицією Президента України, що: «Без діалогу з людьми такі рішення не приймаються» і звертаємось також до Національної комісії, що здійснює регулювання в сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), з настійливим проханням схаменутись і переглянути рішення про введення абонентської плати за постачання газу. Ми не виключаємо, що в рішенні регулятора свідомо чи через некомпетентність є корупційна складова в інтересах третіх осіб. Бо зростання загальної сумарної плати за газ населення не розуміє та не сприймає і вважає це черговим знущанням над виборцями, про яких, судячи з цього неприємного факту, згадують лише під час виборів.

Звертаємось до парламентаріїв та до уряду з тим, що якщо лобісти цього антинародного  проекту    виправдують  свої   дії   тим, що   вони   виконували при цьому відповідний закон, то народним депутатам треба змінити закон. Бо якщо така норма існує – вона суперечить Конституції України, цивільному законодавству України, морально-етичним устоям та інтересам абсолютної більшості  нашого  суспільства.

Ми вважаємо, що відтермінування вказаного рішення НКРЕКП, на три чи більше місяців, а також пропоноване можливе розв’язання питання через збільшення субсидій для населення – це не вирішення проблеми. Це додатковий удар по бюджету держави, сімейним бюджетам членів наших територіальних громад. Переконливо просимо дослухатись до наших аргументів і прийняти рішення в інтересах народу України, – відмінити вказане рішення НКРЕКП.

     Звернення прийнято на  пленарному засіданні позачергової
    одинадцятої сесії районної ради 06 квітня  2017 року
    Депутати Виноградівської районної ради сьомого скликання

 

 

Print Friendly, PDF & Email