Нагальні питання освітньої та медичної галузей району вирішували депутати Виноградівської районної ради на позачерговому сесійному засіданні 6 квітня.

Відтак депутати з розумінням поставилися до звернення районної профспілки освітян і збільшили заробітну плату на два тарифні розряди для працівників навчально-виховних комплексів, позашкільних установ, методкабінетів управління освіти, міжшкільних навчально-виробничих комбінатів. Таким чином районні обранці врегулювали розмір зарплатні педагогів району, адже відповідно до Постанови Кабінету Міністрів з січня збільшену зарплатню отримували лише ті вчителі, які фінансуються з освітньої державної субвенції. Так, на підвищення посадових окладів та зменшення дефіциту по заробітній платі педагогів району в цілому депутати вирішили направити 4,2 млн.грн.

Голова районної ради Віталій Любка зазначив, що таке рішення буде справедливим, адже до цього часу педагоги, навіть працюючи в одній установі, отримували різну заробітну плату. До слова, на попередній сесії депутати спрямували 8,5 млн.грн. на зарплату освітянам. Тому той дефіцит, який наразі залишається, буде погашатися й надалі впродовж року, каже керівник ради.

Дійшли згоди депутати і щодо розподілу коштів районного бюджету та підтримали пропозиції бюджетної комісії і президії.

Серед першочергових питань − співфінансування поточного ремонту дороги Іршава− Виноградів. На що депутати виділили з районного бюджету 650 тис.грн., з державного фонду регіонального розвитку на цю дорогу буде направлено 6,5 млн.грн.

За клопотанням депутатів-медиків було виділено 1 млн.грн. з вільних лишків на охорону здоров’я. Це 199 тис.грн. на медикаменти для онкохворих, 120 тис.грн. для закупівлі хірургічних інструментів, 500 тис.грн. − на ремонт хірургічного відділення поліклініки, 50 тис.грн. – на виготовлення ПКД приймального відділення, яке у вкрай жахливому стані і продовжує руйнуватися тощо.

Крім того, депутати висловили своє обурення тим, що головні розпорядники коштів − представники райдержадміністрації були відсутні на сесії. Отож, депутати підтримали пропозицію очільника бюджетної комісії Едена Албока і виключили пункт з рішення про районний бюджет на 2017 рік, який надавав право розподіляти кошти районній адміністрації за погодженням із бюджетною комісією у міжсесійний період. Відтак, куди спрямовуватимуться кошти, вирішуватимуть районні обранці в сесійній залі.

На позачерговій сесії депутати вирішили ряд болючих і нагальних питань з життя району, − зазначив Віталій Любка. − Також приємно, що депутати врахували думку голови бюджетної комісії і перенаправили 4,2 млн.грн. на заробітну плату педагогам.

Виноградівська районна рада

Print Friendly, PDF & Email