Ми попросили розповісти голову Виноградівської районної ради Віталія Любку, скільки коштів надійде на Виноградівщину та на що саме вони будуть використані.

Про ремонт та утримання автодоріг в Закарпатській області говорили на виїзному засіданні Координаційної ради, яку провів голова облради Михайло Рівіс з очільниками районів на Великоберезнянщині.

− Коли є хороші дороги, можна розраховувати на розвиток та інвестиційну привабливість регіону. Однак, ні для кого не секрет, що дорожня інфраструктура недофінансовується. А ремонт доріг – це якраз те, чого зараз у першу чергу чекають від нас люди. Тому залучення додаткових коштів для ремонту доріг – це великий позитив. Зокрема на Координаційній раді йшлося про реалізацію на Закарпатті «митного експерименту», запровадженого урядом. Він полягає в тому, що до обласних бюджетів надходить 50% від перевиконання митних надходжень. Ці кошти скерують на ремонт автомобільних доріг загального користування. Для нашого району – це додаткові 48 млн. грн.

Перелік об’єктів, де за митні кошти планують відремонтувати дороги, вже погоджений. На Виноградівщині на дорогах Іршава – Виноградів і Виноградів – Теково – Неветленфолу проведуть поточний середній ремонт, який передбачає влаштування асфальтобетонного покриття до 5 см. Такий вид ремонту не проводився тут більше як 20 років. Хочу зазначити, що раніше від депутатського корпусу райради було направлене звернення до служби автомобільних доріг щодо катастрофічного стану доріг у нашому районі. І, серед іншого, у ньому наголошувалося, що саме ці дороги зазнали найбільших руйнувань через збільшення кількості великогабаритного транспорту, який прямує до КПП «Дякове».

Начальник служби автодоріг у Закарпатській області Михайло Попович інформував, що вже незабаром має розпочатися ремонт дороги Іршава – Виноградів, він буде зроблений на ділянці від мосту у Великих Ком’ятах до стадіону в селі Онок. Тут цьогоріч планують відновити 3,2 км дорожнього покриття, а обсяг фінансування складе 28 млн. грн. На інших ділянках роботи проведуть після розробки проектно-кошторисної документації, вирішення питань з водовідведенням.На дорозі Виноградів – Теково – Неветленфолу планують відремонтувати 11 км, ремонтуватимуть цього року 3 км на ділянці від Чорнотисова до Неветленфолу. Також, нагадаю, що згідно з розпорядженням Кабміну 110 мільйонів буде направлено на автомобільну дорогу Чепа — Петрово — КПП «Велика Паладь», де мають прокласти 11,5 км нового дорожнього покриття. Щодо інших ремонтних робіт, які виконуються в даний час на території району, у нас відбулася нарада з начальником філії «Іршавський райавтодор» Богданом Сичем.
Також на Координаційній раді обговорили дуже важливе питання − зміни у дорожньому законодавстві. З початку 2018 року відбуватиметься реформування системи управління автодорогами загального користування і ця мережа доріг перейде до місцевих органів влади, а фінансування буде здійснюватися з новоутвореного Дорожнього фонду. Безперечно, на місцях голови районних чи селищних рад краще знають, які дороги потрібно ремонтувати першочергово. Однак, звичайно, з такими повноваженнями− набагато більша відповідальність.
Прес-служба Виноградівської районної ради

Print Friendly, PDF & Email