31 травня під керівництвом голови Виноградівської районної ради Віталія Любки відбулася нарада з освітянами. У ній взяли участь заступник голови ради Адальберт Сверенко, голова бюджетної комісії Еден Албок та його заступник Іван Костак, голова комісії з питань законності Юрій Лихтей, в.о. начальника управління освіти РДА Віктор Жупанин, очільники ради директорів Марія Комаромі та профспілки Іван Кльофа.
Щодо фінансових питань освітньої галузі було відкрите звернення очільників шкіл до районної ради, опубліковане на сторінках районної газети.
Віталій Любка розповів, що найбільше коштів при формуванні районного бюджету на 2017 рік було закладено на медицину та освіту. Попри це, дефіцит на оплату праці педагогів району склав 17 млн грн, медиків – 10 млн грн. У свою чергу Департамент фінансів Закарпатської ОДА проаналізував дане рішення про районний бюджет і рекомендував вжити заходи щодо зменшення цього дефіциту.

Ми збільшили зарплату освітян на два тарифні розряди і прийняли рішення скоротити дефіцит по зарплаті педагогів в цілому на 12 млн грн у цьому році. Таким чином вдалося виконати рекомендації Департаменту фінансів ОДА. При цьому на поточні ремонти і покращення матеріально-технічної бази у навчальних закладах зараз в освіти є 9 млн грн. У минулому році на ці потреби у бюджеті було закладено 3 млн грн, – наголосив керівник ради.

Крім цього, директори шкіл підняли питання, чи будуть профінансовані капвидатки. Депутати зауважили, що районна рада напередодні сесії зверталася з листом до управління освіти надати інформацію на що саме потрібні кошти, аби профінансувати першочергові питання. Однак управління так і не подало клопотання з чітким переліком і в зв’язку з цим, капвидатки були профінансовані частково.
Також голови постійних комісій Еден Албок та Юрій Лихтей інформували, що голова райдержадміністрації не виконує рішення останньої сесії, яка відбулася два місяці тому. Власне через це управління освіти не може розрахуватися із заборгованостями по капвидатках. Крім зарплат освітянам, Юрій Лихтей акцентував, що тоді на сесії депутати виділили 1 млн грн і на медичні потреби та медикаменти зокрема. Втім, кошти залишаються досі на папері, а мешканці району не мають можливості отримати пільгові ліки.
У підсумку наради присутні вирішили в подальшому проводити такі зустрічі, а для більш об’єктивного висвітлення бюджетного процесу та освітніх питань депутати запросили педагогів до участі у засіданнях постійних комісій, де вивчаються до сесій проекти рішень.

Виноградівська районна рада

Print Friendly, PDF & Email