Підготовку освітніх закладів району до нового навчального року та наступного опалювального сезону обговорили на зустрічі з Радою директорів шкіл Виноградівщини 21 червня.
В обговоренні питання взяли участь голова Виноградівської районної ради Віталій Любка та його заступник Адальберт Сверенко, голова освітньої постійної комісії, депутат районної ради Юрій Свищо, очільники райдержадміністрації та управління освіти, директори шкіл.

В.о. начальника управління освіти Віктор Жупанин повідомив, що на даний час для потреб освіти району на рахунках є 10 млн грн на поточні видатки, проте на капітальні – коштів в районному бюджеті не передбачено. Також він зауважив на першочергових питаннях, а це реконструкції системи опалення, перекриття даху у В.Ком’ятівській та міській школі №1, виплати коштів за автобус тощо.

 Якщо управління освіти визначить для себе пріоритети, більшість поточних ремонтів у школах можна виконати вже сьогодні, адже в освіти наявні кошти для проведення цих робіт, а в клопотаннях директорів шкіл здебільшого поточні видатки, – наголосив керівник райради Віталій Любка. – Крім того, є проблемні «гарячі» точки, які потрібно вирішувати насамперед – це виготовлення проектно-кошторисних документацій, ремонти покрівель освітніх установ тощо. Проте капітальні видатки в освіті непрофінансовані на даний час через те, що управління освіти з березня не подає необхідної інформації у районну раду, про те скільки і на що саме потрібно коштів.

А зокрема на попередній нараді, яка відбулася з директорами шкіл наприкінці травня, було домовлено, що управління освіти таку інформацію підготує.

Як зазначив щодо цього Адальберт Сверенко, депутатський корпус не голосуватиме на осліп за розподіл коштів, а на найближчому засіданні сесії на освіту з районного бюджету передбачається виділити додатково майже 5 млн грн і знову в проекті бюджету, поданого адміністрацією, частково нерозписано на що саме планують спрямувати кошти.

Важливість комунікації між освітянами і районною владою відзначив очільник освітньої комісії Юрій Свищо та наголосив на необхідності проведення зустрічей у такому форматі для вирішення нагальних освітніх проблем в районі.

У підсумку представниками районної ради було запропоновано надати інформацію про нагальні потреби шкіл району, аби у першу чергу розглядати їх на засіданнях сесій. Також тут чекають на подання змін до районного бюджету в частині капітальних видатків для шкіл району з чітким пооб’єктним розписом.

Виноградівська районна рада

Print Friendly, PDF & Email