Координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові Виноградівської районної ради відбулася цього тижня.
З очільниками сіл та селищ району голова Виноградівської районної ради Віталій Любка та його заступник Адальберт Сверенко обговорили питання збору та утилізації твердих побутових відходів з населених пунктів, виконання місцевих бюджетів та роботу мобільного сервісного центру МВС на Виноградіщині.

Так директор ТОВ «Аве Виноградово» Адальберт Жидик повідомив, що на сьогодні населені пункти району боргують підприємству 300 тис грн. Однак, як зазначив керівник районної ради Віталій Любка, ще у лютому районна рада спрямувала на вивезення твердих побутових відходів за межі району 500 тис грн. Втім, заходи відповідної програми районна адміністрація досі не змогла виконати. Як наслідок, додав він, районна рада на наступне сесійне засідання розприділить ці 500 тис грн і ще додаткові 250 тис грн на пряму, безпосередньо на сільські ради.

Начальник фінуправління РДА Валерія Варга інформувала, що дефіцит заробітної плати на сільських радах складає 13,6 млн грн до кінця року. Слід зазначити, що у поданому райдержадміністрацією проекті бюджету, коштів на ці цілі взагалі не було передбачено. Тож від керівництва райради фінуправління отримало доручення прорахувати реальну заборгованість по заробітній платі на сільських радах станом на сьогодні, аби вивчити це питання та включити у порядок денний чергового сесійного засідання.

Чекають вирішення питання із заборгованістю по заробітній платі і на місцях. Зокрема Чепівська сільська рада забезпечена заробітною платою на червень-липень. Голова села каже, фактично усі «вільні» кошти вони, до прикладу, нещодавно спрямували на забезпечення людей зарплатою, оплату за вуличне освітлення та вивезення сміття.

Якщо фінансовий стан у минулому році у нашому селі був кращий, то тепер нам на заробітну плату вистачить на два місяці, і, можливо, ще на два після перевиконання бюджету за підсумками півріччя. Але більшість сільських рад не мають коштів на зарплату вже кілька місяців. Тому на найближче пленарне засідання обов’язково потрібно винести це питання, − розповів Микола Товт.

Більш складна ситуація у Буковому, де вже сьогодні немає коштів на заробітну плату працівникам сільської ради, є заборгованість за вуличне освітлення та вивезення сміття. Подібна ситуація і багатьох інших населених пунктах. Так, зі слів голови Юрія Петровки, РДА до цього часу не подавала відомості про заборгованості на сільських радах та фінансову ситуацію на місцях, однак у проект бюджету потрібно внести це питання, адже сільські ради в іншому разі перестануть нормально функціонувати.

Виноградівська районна рада

Print Friendly, PDF & Email