У К Р А Ї Н А

ВИНОГРАДІВСЬКА РАЙОННА РАДА ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
____________ СЕСІЯ СЬОМОГО СКЛИКАННЯ

РІШЕННЯ

Про звіт постійної комісії районної ради з питань
соціального захисту населення та охорони здоров’я                            
ПРОЕКТ

Відповідно до пункту 8 частини 1 статті 43, частини 14 статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 29 Регламенту роботи Виноградівської районної ради VII скликання, заслухавши та обговоривши звіт постійної комісії районної ради з питань соціального захисту населення та охорони здоров’я, районна рада

ВИРІШИЛА:

Звіт постійної комісії районної ради з питань соціального захисту населення та охорони здоров’я взяти до відома (додається).

 

Голова районної ради                                         В.В.Любка

м.Виноградів, _________2017 року

№ ___

Додаток
до рішення районної ради
№_______від_________

Звіт
постійної комісії Виноградівської районної ради з питань соціального захисту населення та охорони здоров’я

Постійна комісія районної ради з питань соціального захисту населення та охорони здоров’я з початку скликання здійснювала свої повноваження у відповідності до статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Регламенту роботи районної ради VII скликання, Положення про постійні комісії районної ради VII скликання, планів роботи і рішень районної ради та постійної комісії.

Склад постійної комісії з питань соціального захисту населення та охорони здоров’я є незмінним з початку скликання, а саме: Милюков О.В.- голова комісії; Трикур В.І. – заступник голови; Горонді А.А. – секретар комісії; члени комісії – Густі І.І., Крічфолуші Л.Й., Сіладі О.М. Ці депутати, стверджую за підсумками дворічної діяльності, працювали сумлінно та фахово. Депутати знають проблеми сфер соціального захисту та охорони здоров’я і як фахівці, і з життєвого досвіду. Як результат нами не зірвано жодного засідання комісії, належним чином проведено засідання, прийнято відповідні рекомендації і висновки.

Всю роботу постійна комісія проводить згідно з планами роботи районної ради, постійної комісії та будує свою діяльність на основі законності, гласності та пріоритету прав людини і громадянина на охорону здоров’я і соціальний захист. За звітний період постійною комісією районної ради з питань соціального захисту населення та охорони здоров’я (з грудня 2015 року по вересень 2017 року) проведено 9 засідань, на яких розглянуто 71 питання. В тому числі, п’ять засідань проведено спільно з постійною комісією з питань освіти та гуманітарної політики та два з постійною комісією з питань промисловості, будівництва, транспорту, сільського господарства, земельних ресурсів та екології.

Постійною комісією підтримано та внесено на розгляд сесії у звітному періоді районну ряд цільових Програм у сфері охорони здоров’я, змін до них, систематично заслуховуються інформації про хід їх виконання, а саме Програм: «Репродуктивне здоров’я населення Виноградівщини на період до 2020 року»; «Цукровий та нецукровий діабет на 2016-2021 року у Виноградівському районі»; «Програми розвитку та вдосконалення нефрологічної служби в районі на 2016-2020 роки»; «Програми протидії захворюванню на туберкульоз в районі на 2017-2021 роки»; «Програми оздоровлення та реабілітації дітей-інвалідів на 2016-2018 роки»» Програми протиепідемічних заходів та боротьби з інфекційними хворобами у Виноградівському районі на 2017-2021 роки» та ін.

Так само, члени комісії попередньо розглядають проекти Програм, змін до Програм та інформації про хід виконання Програм сфери соціального захисту населення, а саме: «Програми соціальної підтримки та допомоги ветеранам війни та праці, інвалідам та пенсіонерам району на 2017-2020 роки»; «Програми посилення захисту соціально незахищених громадян, всебічного надання їм соціальних послуг та допомог на 2016-2020 роки»; «Програми соціальної підтримки, адаптації військовослужбовців, учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, вшанування загиблих на 2015-2017 роки»; Програми сімейної, демографічної, гендерної політики, попередження насильства у сім’ї та протидії торгівлі людьми на 2016-2020 роки»; «Програми подолання дитячої безпритульності та бездоглядності на 2016-2019 роки»; «Програми подолання бідності у районі на 2016-2020 роки»; «Програми підтримки учасників АТО та сімей загиблих учасників АТО на 2016-2020 роки»; «Програми фінансової підтримки громадських організацій інвалідів, ветеранів, учасників війни та інших категорій населення на 2016-2020 роки» та ін.

Депутати-члени комісії були співініціаторами звернень депутатів районної ради до керівництва держави з питань госпітальних округів. Дане питання постійно знаходиться під постійним контролем комісії з питань соціального захисту населення та охорони здоров’я.

Актуальним питанням сьогодення є, на нашу думку, проведення реформи галузі охорони здоров’я в районі, яка передбачає побудову ефективної системи медичного обслуговування населення, надання доступних та якісних медичних послуг.

Основними принципами реформування медицини ми бачимо:
-запровадження вільного вибору пацієнтом лікаря первинного рівня медичної допомоги та забезпечення її якості;
-централізація коштів на надання первинної медико-санітарної допомоги на рівні районного (інших місцевих) бюджетів;
-надання вторинної, третинної та екстреної медичної допомоги на рівні обласного бюджету.
Основними завданнями та напрямками роботи постійної комісії на перспективу є:
-здійснення депутатського контролю за підвищенням рівня якості та забезпечення доступності медичної допомоги населенню району;
-участь комісії у розробці заходів з профілактики захворювань та відповідних Програм;
-співпраця з управліннями, відділами і службами Виноградівської райдержадміністрації та територіальними громадами району;
-сприяння дотриманню гарантованих Конституцією України прав та свобод жителів територіальних громад району на соціальний захист, охорону здоров’я, збереження медичної, кадрового потенціалу та соціальної інфраструктури територіальних громад району.

Члени постійної комісії районної ради з питань соціального захисту населення та охорони здоров’я основною метою своєї роботи на перспективу вважають кваліфікований розгляд питань щодо своєї компетенції, постійний контроль за виконанням рішень ради та власних рекомендацій, виконання рішень по нашим депутатським запитам, а також вирішення питань, з якими до нас звертаються виборці.

В цілому організація роботи постійної комісії свідчить про те, що депутати, члени комісії, конструктивно працювали у звітному періоді та прикладуть максимум зусиль на наступний період, щоб наша робота, діяльність усіх органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади у сфері соціального захисту та охорони здоров’я мешканців району була ще більш ефективною.

Голова постійної комісії                                                         О.В.Милюков

Print Friendly, PDF & Email