У К Р А Ї Н А

ВИНОГРАДІВСЬКА РАЙОННА РАДА ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
____________ СЕСІЯ СЬОМОГО СКЛИКАННЯ

РІШЕННЯ

Про звіт постійної комісії районної ради з
питань освіти та гуманітарної політики                                            
ПРОЕКТ

Відповідно до пункту 8 частини 1 статті 43, частини 14 статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 29 Регламенту роботи Виноградівської районної ради VII скликання, заслухавши та обговоривши звіт постійної комісії районної ради з питань освіти тагуманітарної політики, районна рада

ВИРІШИЛА:

Звіт постійної комісії районної ради з питань освіти та гуманітарної політики взяти до відома (додається).

Голова районної ради                                         В.В.Любка

м.Виноградів, _________2017 року

№ ___

Додаток
до рішення районної ради
№_______від_________

Звіт
постійної комісії Виноградівської районної ради з питань з питань освіти та гуманітарної політики

Постійна комісія районної ради з питань освіти та гуманітарної політики з початку скликання здійснювала свої повноваження у відповідності до статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Регламенту роботи районної ради VII скликання, Положення про постійні комісії районної ради VII скликання, планів роботи районної ради та постійної комісії.

Постійна комісія з питань освіти та гуманітарної політики з семи депутатів районної ради, які представляють усі депутатські фракції, а саме: Свищо Ю.Ю. – голова комісії; Петраш С.І. – заступник голови; Болаж Ю.Й. – секретар комісії; члени комісії – Доманич М.М., Кіраль К.Т., Копча Н.А., Шевтер Г.Г. За кількісним складом, наша комісія – друга, після бюджетної, що, на нашу думку, пояснюється кількістю проблем у сфері відання нашої комісії.
За звітній період, з грудня 2015 року, слід визнати, що комісія працювала стабільно, депутати – члени комісії, переважно, відповідально відносились до своїх обов’язків, відвідували засідання та брали активну участь у прийнятті рішень, рекомендацій та висновків постійної комісії. Дієвість та фаховість комісії, крім іншого, пояснюється і тим, що у складі комісії четверо освітян та троє підприємців із не аби яким професійним і життєвим досвідом.
Робота постійна комісії за два роки проводилась згідно з планами роботи районної ради, постійної комісії та рішеннями районної ради. Свою діяльність ми, відповідно до законодавства України, будуємо відповідно до принципів законності, гласності та пріоритету прав людини і громадянина над правами інших учасників суспільних відносин.

За звітний період постійною комісією районної ради з питань освіти та гуманітарної політики (з грудня 2015 року по жовтень 2017 року) проведено 9 засідань, на яких розглянуто 80 питань. В тому числі, п’ять засідань проведено спільно з постійною комісією з питань соціального захисту населення та охорони здоров’я та одне засідання проведено спільно з постійною комісією з питань промисловості, будівництва, транспорту, сільського господарства, земельних ресурсів та екології.

Протягом 2016-2017 років постійною комісією підтримано та внесено на розгляд пленарних засідань сесій ряд цільових Програм у сфері охорони здоров’я, змін до них, систематично заслуховуються інформації про хід їх виконання, а саме: Програми «Обдаровані діти» на 2016-2020 роки; «Програми розвитку дошкільної освіти Виноградівського району на період до 2017 року»; «Програми розвитку вищої школи у Виноградівському районі на 2017-2018 роки»; «Програми розвитку фізичної культури і спорту у Виноградівському районі на період до 2020 року»; «Програми збереження пам’яток культурної спадщини Виноградівського району на 2016-2020 роки»; «Програми забезпечення розвитку освіти, культури, традицій національних меншин району на 2016-2020 роки»; Програми «Ромське населення Виноградівщтини» на 2016-2020 роки; Програми «Молодь Виноградівщини» на 2016-2020 роки; Програми «Спортивний майданчик» на 2016-2020 роки; «Програми розвитку футболу у Виноградівському районі на 2016-2020 роки»; «Програми розвитку культури і мистецтв в районі на 2016-2020 роки»; «Програми подолання дитячої безпритульності та бездоглядності на 2016-2019 роки»; «Програми реформування інтернатних закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на 2013-2017 роки»; «Програми сімейної, демографічної, гендерної політики, попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми на 2016-2020 роки»; Програми «Розвитку туризму та курортів у Виноградівському районі на 2016-2020 роки» та ін.

На підставі подання Виноградівської райдержадміністрації постійною комісією було погоджено списки кандидатів на отримання стипендій переможців обласних, Всеукраїнських та міжнародних конкурсів, фестивалів висновків та змагань, музично-теоретичних олімпіад та призначення премій викладачам, які їх підготували.

На засіданні постійної комісії 3 квітня цього року було розглянуто звернення Виноградівської районної організації Профспілки працівників освіти і науки щодо дострокового підвищення посадових окладів та ставок заробітної плати працівникам дошкільних, позашкільних, методичних та інших установ та про затвердження підвищених тарифних розрядів і ставок цим працівникам. Як ви знаєте, рекомендації комісії і рішення районної ради було на користь педагогічних працівників.

Постійною комісією заслуховувались інформації подання керівників відповідних структурних підрозділів райдержадміністрації з питань, що віднесені до компетенції комісії, Зокрема, щодо перейменування загальноосвітніх шкіл у навчально-виховні комплекси, про стан харчування учнів; про погодження на посади керівників; про потребу у проведенні ремонтів навчальних закладів та ін.

В процесі підготовки матеріалів, винесених на засідання комісії і ради, при обговоренні питань, практично всі депутати – члени комісії проявляють активність, але не на всіх засіданнях комісії стовідсоткова явка. Це говорить про необхідність підвищення особистої відповідальність і дисципліни кожного з депутатів, що дасть можливість піднести роботу комісії на вищий рівень.

У своїй роботі комісія співпрацює з управлінням освіти, молоді і спорту, управлінням соціального захисту населення, відділом культури, службою у справах дітей, іншими структурними підрозділами райдержадміністрації, з відповідними державними органами та громадськими організаціями.
Для вдосконалення і більш ефективної діяльності постійної комісії на наступний період плануємо виносити на розгляд комісії і ради власні депутатські ініціативи щодо покращення функціонування сфери освіти, збереження і примноження якісного кадрового освітнього потенціалу, вирішення проблем шкіл, учнів і вчителів, більш ефективного виконання цільових районних Програм освітньої та галузі гуманітарної політики.

Вважаю, що члени постійної комісії районної ради з питань освіти та гуманітарної політики мають відповідний потенціал на подальшу плідну роботу, на своєчасний і кваліфікований розгляд питань щодо своєї компетенції, постійний контроль за виконанням рішень ради та власних рекомендацій, виконання рішень по нашим депутатським запитам тощо.

В умовах реформи освіти, нового закону «Про освіту» депутати, нових викликів у гуманітарній сфері члени постійної комісії, змушені докласти максимум зусиль в інтересах територіальних громад міста, селищ, сіл району.

Голова постійної комісії                          Ю.Ю.Свищо

Print Friendly, PDF & Email