УКР А Ї Н А
ВИНОГРАДІВСЬКА РАЙОННА РАДА ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
_______________  СЕСІЯ СЬОМОГО СКЛИКАННЯ
РІШЕННЯ 

Про звіт  постійної комісії районної радиз питань
промисловості, будівництва, транспорту,
сільського господарства,земельних ресурсів та екології                   П Р О Е К Т

Відповідно до пункту 8 частини 1 статті 43, частини 14 статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 29 Регламенту роботи Виноградівської районної ради  VII  скликання, заслухавши та обговоривши звіт постійної комісії районної ради з питань промисловості, будівництва, транспорту, сільського господарства, земельних ресурсів та екології, районна рада

ВИРІШИЛА:

Звіт постійної комісії районної ради з питань промисловості, будівництва, транспорту, сільського господарства, земельних ресурсів та екології взяти до відома (додається).

Голова районної ради                                                                   В.В.Любка
м.Виноградів, _________2017 року
№_____

                                                                               Додаток
до рішення районної ради
від___________№______

Звіт
постійної комісії районної ради з питань, промисловості, будівництва, транспорту, сільського господарства, земельних ресурсів та екології

Постійна комісія районної ради з питань промисловості, будівництва, транспорту, сільського господарства, земельних ресурсів та екології за звітний період (з грудня 2015 року) здійснювала  свої повноваження у відповідності до статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», інших законів та підзаконних актів, Регламенту роботи районної ради VII скликання, Положення про постійні комісії районної ради VII скликання, планів роботи і рішень районної ради та постійної комісії.

Депутати, які обрані членами нашої постійної комісії представляють усі фракції районної ради, а саме: Тесличко В.Ю. – голова комісії; Фовріш Й.Й. – заступник голови комісії; Добош М.В. – секретар комісії; члени комісії – Бобинич П.П., Віраг В.В., Гвоздьо В.М. За кількісним складом, наша постійна комісія не є найчисленнішою – шість депутатів, проте за сферою відання, різноманітністю галузей, якими ми опікуємось, компетенція нашої комісії є найоб’ємніша.

Члени постійної комісії мають не лише відповідну освіту, але і достатній  життєвий практичний, виробничий досвід, необхідний для забезпечення  роботи на належному рівні, користуються авторитетом серед своїх колег – депутатів районної ради та виборців.

Однак, мусимо визнати, що з початку скликання, одне засідання  нам прийшлось, через відсутність кворуму, перенести, що має спонукати нас до кращих результатів на наступний період.

За період від першого засідання  9 грудня 2015 року по жовтень 2017 року, постійною комісією проведено 8 засідань, на яких розглянуто 62 питання. Більшість засідань нами проведено самостійно, за участі, з правом дорадчого голосу, депутатів-членів  інших   комісій. По одному засіданні  ми провели спільно з постійною комісією з питань соціального захисту населення та охорони здоров’я та з постійною комісією з питань освіти та гуманітарної політики.

Загалом, члени комісії досить відповідально відносились до покладених на них обов’язків. Основними    принципами    діяльності    комісії є законність, гласність, рівноправність, вільне колективне обговорення питань і прийняття рішень та ін.

Постійною комісією підтримано та  внесено на розгляд сесії районної ради у звітному періоді ряд цільових районних Програм у сфері промисловості, будівництва, транспорту, сільського господарства, земельних ресурсів та екології. Зокрема, у сфері агропромислового комплексу, земельних відносин та екології це питання погодження затвердження, внесення змін та контроль ходу виконання: «Програми розвитку та підтримки тваринництва району на 2016-2020 роки»; «Програми розвитку та підтримки галузі рослинництва у районі на 2016-2020 роки»; Програми «Питна вода Виноградівщини»  на 2016-2020 роки; «Програми поводження з твердими побутовими відходами у Виноградівському районі на 2014-2019 роки»; «Програми благоустрою населених пунктів Виноградівського району на 2017-2020 роки»; «Програми створення та накопичення місцевого матеріального резерву для попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків на території району на 2017-2020 роки»; «Програми щодо недопущення занесення та боротьби з африканською чумою свиней та інших гострозаразних захворювань тварин на територію Виноградівського району на 2017-2020 роки» та ін.

Аналогічно, у сфері промисловості, будівництва та транспорту це: «Програма економічного і соціального розвитку району на 2016 рік» та відповідна Програма на 2017 рік; «Районна цільова Програма «Власний дім» на 2016-2020 роки»; «Програма поновлення та коригування генеральних планів населених пунктів Виноградівського району на 2011-2017 роки»; «Програма розроблення Схеми планування території Виноградівського району на 2015-2017 роки»; «Районна цільова Програма будівництва (придбання) доступного житла у Виноградівському районі на 2011-2017 роки»; «Програма розвитку та удосконалення цивільного захисту Виноградівського району на 2016-2018 роки»; «Програма розвитку малого і середнього підприємництва у Виноградівському районі на 2017-2018 роки» та ін.

До повноважень комісії  віднесено надання висновків щодо затвердження технічної документації про нормативно грошову оцінку  земельних    ділянок, розташованих за межами населеного пункту. Так, у поточному році, ми розглянули три такі питання, що торкаються земель на території Великопаладьської сільської ради.

Досить дискусійно на засіданні постійної комісії 4 вересня ц.р., так само як і на засіданнях інших комісій, відбулося обговорення «Програми ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення на 2017-2022 роки». Як відомо, наша , інші постійні комісії і районна рада у цілому підтримали  дану Програму, але тільки на 2017 рік. Зараз,  з врахуванням зауважень і пропозицій депутатів, райдержадміністрації у найкоротші строки її слід доопрацювати. Нами, на цьому ж засіданні розглянуто звернення Новоселицького сільського голови з приводу ремонту дороги на ділянці Черна-Новоселиця та звернення представників громадського активу Виноградівщини щодо паювання землі, проблем колишнього радгоспу «Виноградівський» та інших питань.

Депутати-члени постійної комісії не стоять осторонь від питань, які розглядаються на пленарних засіданнях районної  ради, їх депутатські запити підтримуються колегами, члени комісії з виїздом на місце обстежували будівлі Виноградівського райвіськкомату на предмет необхідності ремонту даху та ін.

Однією з невирішених проблем району залишається проблема збору та утилізації твердих побутових відходів сіл та селищ району; впорядкування руслоочисних робіт на р. Тиса;  обстеження і ремонт доріг, будівель закладів і установ соціально-культурного призначення, шкіл, медичних закладів, інших об’єктів,  що знаходиться постійно є на контролі постійної комісії.

Відповідно до законодавства України та Положення про постійні комісії районної ради на наступний період комісія і надалі буде працювати над аналізом  ходу виконання районних цільових програм направлених на розвиток промисловості, будівництва, транспорту, сільського господарства, контролю дотримання законодавства у галузі земельних відносин та екології. Будемо добиватись щоб робота депутатів була ще більш злагодженою, оперативною і професійною в інтересах територіальних громад району.

Голова постійної комісії                                                                      В.Ю.Тесличко

Print Friendly, PDF & Email