Голова Виноградівської районної ради Віталій Любка у складі офіційної делегації від Закарпатської обласної ради відбув до Чеської Республіки минулого тижня.

Очільник районної ради спільно з головою Закарпатської облради Михайлом Рівісом, обласними, районними та міськими обранцями вивчали досвід чехів у місті Тржебіч краю Височина. Тут делегація мала нагоду ознайомитися з впровадженням відновлювальних джерел енергії, навчанням учнів тощо.

Так зокрема подальшу міжнародну співпрацю Віталій Любка обговорив з мером міста Тржебіч − старостою Павлом Янатою та заступником з навчальної частини середньої промислової школи Ладіславом Гавлатом.

Офіційне партнерство з чеською школою відкриє неабиякі можливості для нашої молоді − це і вивчення іноземної мови, обмін досвідом, стажування тощо. Переконаний, це матиме позитивний вплив на учнів і також дасть можливість ознайомитися з культурою, побутом та звичаями наших міст, − розповів Віталій Любка. – У промисловій школі викладають технічні спеціальності − електротехніку, інформаційні технології, тому ми розглянули можливість співпраці чеського освітнього закладу з нашими виноградівськими профтехучилищами.

Візит до Чехії присвячений 10-ій річниці співробітництва між Закарпаттям і краєм Височина. За ці роки чеські партнери допомогли реалізувати чимало інвестиційних проектів на території нашої області і Виноградівщини зокрема, зазначає керівник району.

Край Височина інвестував у розвиток соціальної сфери району більш як 2 млн грн тільки за останні три роки. Завдяки їхньому співфінансуванню вдалося капітально відремонтувати будівлі шкіл, замінити старі вікна та двері на металопластикові. Такі роботи були проведені у Новоселицькій, Хижанській, Сасівській, Оноцькій, Великоком’ятівській ЗОШ. Тому хочу подякувати нашим чеським партнерам, адже фінансування, яке вони надають, допомагає нам розвивати соціальну сферу району, − наголосив він.

На завершення свого візиту до м.Тржебіч гетьман краю, член палати депутатів Парламенту Чеської Республіки Їржі Бєгоунек вручив пам’ятні медалі Віталію Любці та іншим поважним гостям Закарпаття, які причетні до активної співпраці з краєм Височина.
(Фото прес-служби обласної ради)

Виноградівська районна рада

Print Friendly, PDF & Email