Звернення до прем’єр-міністра України Володимира Борисовича депутати Виноградівської районної ради вирішили направити на черговій сесії 24 листопада.     

«Внесені Кабінетом Міністрів України законопроекти про Державний бюджет України на 2018 рік (реєстр. № 7000 від 15.09.2017) та про внесення змін до Бюджетного кодексу України (реєстр. № 7116 від 15.09.2017) без перебільшення несуть велику загрозу фінансовій спроможності місцевого самоврядування, − йдеться у тексті звернення. − Очевидні спроби перекласти на місцеві бюджети невластиві їм функції, які до того ж не забезпечені відповідними ресурсами, є справжнім викликом для місцевих громад.

Поряд із тим, що розраховані Мінфіном фінансові нормативи бюджетної забезпеченості по галузям освіти та охорони здоров’я не відповідають реальним потребам споживачів послуг, просимо звернути увагу на загрози, які матимуть негативний вплив на забезпечення громадян житлово-комунальними послугами».

Отож, депутати вважають за необхідне вжити урядовцям наступних заходів, зокрема − припинити практику зниження соціальних норм споживання житлово-комунальних послуг, запровадити мораторій на підвищення цін та тарифів на житлово-комунальні послуги та спожиті у побуті природний газ і електроенергію, не допустити передачі на рівень місцевих бюджетів фінансування пільг з оплати житлово-комунальних послуг та закріплення обов’язку місцевих рад погасити заборгованість минулих років з оплати таких послуг. Пільги на оплату житлово-комунальних послуг ветеранам та дітям війни, чорнобильцям, багатодітним сім’ям та іншим категоріям громадян гарантовані Державою відповідними законами тощо.

Виноградівська районна рада

 

Print Friendly, PDF & Email