28 листопада працівники ДП «Виноградівський лісгосп» прийшли на мітинг під стіни Виноградівської районної ради та зустрілися з головою ради Віталієм Любкою та керівником райдержадміністрації Михайлом Русанюком.

До такої акції вони вдалися через схвалену урядом «Стратегію реформування лісового господарства на період до 2022 року».

Лісівники висловили побоювання щодо подальшої долі свого підприємства. Адже, з їхніх роз’яснень, Стратегія передбачає створення нової структури з корпоративними правами, що у свою чергу веде до ліквідації державних лісогосподарських підприємств та приватизації лісів.

Подібний приклад європейських країн показав негативні наслідки подібного реформування, йдеться у зверненні працівників лісгоспу. − Наше підприємство працює стабільно, не має заборгованості по виплаті заробітної плати, платежах до бюджету і є одним з основних бюджетоутворюючих підприємств району.

Тільки за 9 місяців 2017 року підприємством сплачено 8 247 тис грн. податків та зборів:

  • до державного бюджету – 4 265 тис грн

  • до місцевого бюджету – 1 883 тис грн.

У випадку реформування лісового господарства згідно ухваленої Стратегії, лісгосп підпадає під ліквідацію, а його працівники – під звільнення, зауважили вони. До слова, на сьогодні у лісгоспі працює 101 робітник.

До керівництва району працівники підприємства звернулися із проханням втрутитися у ситуацію, а також озвучили вимоги, викладені у резолюції на Всеукраїнських зборах Профспілки працівників лісового господарства України.

Керівники району відмітили, що вимоги працівників будуть вивчені та доведені до очільників області, депутатського корпусу районної ради.

Виноградівська районна рада

Print Friendly, PDF & Email