16 січня сесійне засідання Виноградівської районної ради розпочалося з коляди. З новорічно-різдвяними святами депутатський корпус та присутніх у залі привітали колективи з Новоселиці та Веряці.

Депутати підтримали та внесли зміни до районних програм, вирішили направити звернення до керівників держави щодо перетину кордону у зв’язку зі змінами до податкового кодексу, розглянули інші питання. Найбільше ж обговорювали проект районного бюджету на 2018 рік, до якого було чимало пропозицій від постійних комісій районної ради та районних депутатів.

Голова районної ради Віталій Любка інформував, що депутати на бюджетній комісії не підтримали проект фінансового документу на цей рік через відсутність звітування розпорядників коштів. Так районні обранці від різних фракцій погодилися з такою позицією бюджетної комісії та вирішили насамперед надати слово керівникам управління освіти та відділу охорони здоров’я РДА − галузей, найбільш профінансованих в районі.

Депутати заслухали керівника відділу охорони здоров’я РДА Лесю Королевич, яка розповіла про використання коштів районного бюджету в медичній сфері. Однак в.о. начальника управління освіти Віктор Жупанин не був готовий розповісти про пооб’єктне фінансування освітніх установ. Тому районні обранці взяли його виступ до відома та зобов’язали управління подати впродовж 10 днів до районної ради звіт про освоєння коштів.

Дефіцит по виплаті заробітної плати в районі для працівників освітньої та медичної галузей може сягнути цього року 20 млн грн, без урахування заборгованості по зарплатні на сільських радах. Зважаючи на це, ми вимушені виважено приймати рішення щодо розподілу коштів районного бюджету, − прокоментував голова ради Віталій Любка. – І, звісно, зрозуміла позиція тих депутатів, які прагнуть, аби діяльність закладів культури, інших бюджетних установ була вивчена, а що стосується освітньої галузі, − подана інформація, на які саме об’єкти та цілі були спрямовані кошти. Адже найбільше наразі запитань у депутатів до використання коштів у сфері освіти.

У цілому за районний бюджет на цей рік депутати не проголосували. Не пройшла також пропозиція повернутися до розгляду цього питання.

Виноградівська районна рада

Print Friendly, PDF & Email