У К Р А Ї Н А
ВИНОГРАДІВСЬКА РАЙОННА РАДА ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
____________ СЕСІЯ СЬОМОГО СКЛИКАННЯ
РІШЕННЯ

Про хід виконання Програми розвитку транскордонного
співробітництва Виноградівського району на 2016-2020 роки               П Р О Е К Т

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», п.5 Порядку звітування по виконанню районних цільових програм, затвердженого рішенням сьомої сесії районної ради сьомого скликання від 28.10.2016р. № 190, та заслухавши інформацію завідувача сектору туризму та транскордонного співробітництва районної державної адміністрації Горнецкі В.В., районна рада

В И Р І Ш И Л А :

Взяти до відома інформацію сектору туризму та транскордонного співробітництва районної державної адміністрації про хід виконання Програми розвитку транскордонного співробітництва Виноградівського району на 2016-2020 роки (додається).

 

Голова районної ради                           В.В. Любка  
м.Виноградів, _______   2018 року
№ ___

Звіт про виконання заходів «Програми розвитку транскордонного співробітництва Виноградівського району на 2016-2020 роки» за 2017 рік

На виконання заходів «Програми розвитку транскордонного співробітництва Виноградівського району на 2016-2020 роки», сектором туризму та транскордонного співробітництва райдержадміністрації, 29 січня, взято участь в круглому столі «Шлях Пинті: від України до Румунії», що відбувся у відпочинковому комплексі «Теплі води», с. Велятино (Хустський район). Метою заходу було визначення подальшої стратегії дій по промоції маршруту «Шлях Пинті», співпраці між Виноградівським та Хустськими районами, та налагодження транскордонної співпраці з Румунією. Представники туризму Виноградівщини та Хустщини, а також спеціалісти з Ужгорода ознайомились з українським та румунським досвідом реалізації маршруту «Шлях Пинті», а також визначили заходи по реалізації маршруту «Шлях Пинті» в 2017 році.

23 березня, в Ужгороді у рамках міжнародної конференції «Активність громади та громадянського суспільства – основа для демократичного розвитку» відбулося засідання Ужгородського прес-клубу, головною темою став «Розвиток місцевого туризму як запорука транскордонної комунікації: оригінальні туристичні проекти-2017». На заході Виноградівщина представила локальний туристичний продукт. Йшлося про виробництво еко-продукції, перший в Україні та Східній Європі музей леквару, цікаві місцеві пам’ятники (зокрема варенню та свині-мангалиці), а також про можливість для туристів відвідати цікаву ферму, де проводять дегустації буйволиного молока.

Взято участь в Дні Доброусідства між Україною та Румунією, який відбувся 22 квітня, на Тячівщині у селі Нижня Апша, де представлено туристичний потенціал Виноградівщини. Також було підписано Угоду про співробітництво між сільським головою села Ваду Ізей та сільським головою села Хижа, Виноградівського району.

6-7 травня на Виноградівщині відбувався 12 відкритий фестиваль виноградарів-виноробів «Угочанська лоза». 6 травня, туристи вирушили у подорож «Винним шляхом Боржавською вузькоколійкою». Захід відвідали гості з Харкова, Києва, Угорщини, Румунії, Латвії та США та інших країн. Присутні мали мали можливість скуштувати домашні вина Виноградівщини, смачні сири з буйволиної ферми в селі Олешник, натуральні соки в с.Чорний Потік та угорські страви в Шаланках.

Четвертого серпня відбулась презентація пілотного туристичного проекту «Історичний потяг на Боржавській вузькоколійці». Зі станції Виноградів за маршрутом Виноградів-Чорний Потік-Олешник-Шаланки вирушив ретро-потяг (паровоз 1950 року) з прикрашеними в етно-стилі трьома пасажирськими вагонами. Вздовж туристичного маршруту були передбачені зупинки де пасажири могли продегустувати місцеві страви й напої, послухати народні колективи. Фінальним пунктом подорожі було відвідання села Шаланки, де у підвалі Ференца ІІ Ракоці відбувся обід та дегустація місцевих вин. Даний проект направлений на розвиток та популяризацію туристичного потенціалу населених пунктів Виноградівщини, створення нових туристичних маршрутів та збереження унікальних історико-культурних об’єктів району.

22-23 вересня, історичному центрі «Совине гніздо» в Ужгороді відбулась 16-та Міжнародна туристична виставка-ярмарок «Тур’євроцентр – Закарпаття 2017». Туристичний потенціал Виноградівського району представив на заході сектор туризму та транскордонного співробітництва райдержадміністрації. В межах виставки-ярмарку відбудуться дегустації, майстер-класи, презентація різноманітних видів туризму, а також ділові зустрічі представників галузі. Районом була представлена еко-продукція краю (соки та варення від ТМ «Пан Еко» та молочно-сирна продукція «Карпатський буйвіл»). Для гостей підготовлені сувенірні набори, ручки  та календарі на 2018-2019 роки.

1 жовтня на Виноградівщині відбулась перша відкрита англомовна екскурсія «Sevlush», організована сектором туризму та транскордонного співробітництва спільно з представниками Корпусу миру (США), які зараз мешкають у Виноградові.

6 жовтня у великому залі палацу родини Перені відбулася презентація першого офіційного туристичного промо-ролика Виноградівського району (на українській та англійській мовах). Окрім того на заході відбулася виставка картин місцевих художників та нагороджено найактивніших учасників туристичного ринку Виноградівщини.

30 жовтня Виноградівський район взяв участь в Дні Добросусідства України та Угорщини в рамках фестивалю «Берег-фест 2017» в селі Яноші Берегівського району. Виоградівська райдержадміністрація представила презентаційний дворик, а також культуру та традиційні страви Виноградівського району та туристичний потенціал краю.

Встановлено двомовні дорожні туристичні інформаційні знаки (на території Виноградівського району) до найбільш відвідуваних туристичних об’єктів Закарпаття:
1. Замок, «Ньолаб», смт Королево – 6 та церква Успіння Пресвятої Богородиці, с. Новоселиця – 14, на дорозі О070306 Виноградів – Теково – Неветленфолу (км 3+000 праворуч) (біля повороту до Чорної гори);
2. Початок, «Шляху Пинті», с. Новоселиця – 14, на дорозі О070306 Виноградів – Теково – Неветленфолу (км 3+000 праворуч) (біля повороту до Чорної гори);
3. Затисянський музейний комплекс, с. Тисобикень – 3, на дорозі М-26 КПП, «Вилок» – Вилок – Неветленфолу – КПП, «Дяково» (км 4+300 праворуч).

«Програма розвитку транскордонного співробітництва Виноградівського району на 2016-2020 роки» в 2017 році не фінансувалась.

Завідувач сектору туризму та
транскордонного співробітництва                                                     В.Горнецкі

Print Friendly, PDF & Email