У К Р А Ї Н А
ВИНОГРАДІВСЬКА РАЙОННА РАДА ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
____________ СЕСІЯ СЬОМОГО СКЛИКАННЯ
РІШЕННЯ
Про хід виконання Програми протидії захворюванню
на туберкульоз в районі на 2017-2021 роки П Р О Е К Т
Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», п.5 Порядку звітування по виконанню районних цільових програм затвердженого рішенням сьомої сесії районної ради сьомого скликання від 28.10.2016р. № 190, та заслухавши інформацію начальника відділу охорони здоров’я районної державної адміністрації Королевич Л.С., районна рада
В И Р І Ш И Л А :
Взяти до відома інформацію відділу охорони здоров’я районної державної адміністрації про хід виконання Програми протидії захворюванню на туберкульоз в районі на 2017-2021 роки (додається).
Голова районної ради В.В. Любка
м.Виноградів, _______ 2018 року
№ ___
Про Програму протидії захворюванню на туберкульоз в районі на 2017-2021 роки за 2017рік
Програма затверджена рішенням сесії Виноградівської районної ради від 23.12.2016р. №227 «Про Програму протидії захворювання на туберкульоз в районі на 2017-2021 роки»
Інформація про хід виконання Програми подається щоквартально в департамент охорони здоров’я обласної державної адміністрації до 10 числа після звітного періоду.
Основною причиною низької ефективності даного методу виявлення є недоліки на долабораторному етапі: незадовільний рівень відбору осіб для даного обстеження з боку сімейних лікарів та пульмонологів, а також недотримання кратності обстеження, якість матеріалу. На всіх АЗПСМ створено кабінети/пункти контрольованого лікування для проведення амбулаторного етапу лікування. Всього організовано 32 пункти і 2 ДОТ-кабінети. На амбулаторно-контрольованому лікуванні на кінець звітнього періоду знаходиться 90 хворих. Хворі міста Виноградів отримують амбулаторно-контрольоване лікування в ДОТ- кабінеті райтубдиспансера, а хворі району в амбулаторіях по місцю проживання.
Покращилася робота по виявленню туберкульозу методом мікроскопії. Виявлення туберкульозу проводиться шляхом мікроскопічного обстеження гривалокашляючих осіб (більше 3-х тижнів) при зверненні за медичною допомогою та осіб групи ризику, які підлягають обстеженню.
Для забезпечення раннього виявлення туберкульозу на всіх лікарських дільницях організовані пункти збору мокроти, звідки матеріал направляється в клініко-діагностичну лабораторію РЛ. Виконання Програми дає змогу:
– поліпшити епідемічну ситуацію з туберкульозу в районі шляхом зниження темпів росту захворюваності від туберкульозу, стабілізувавши смертність від туберкульозу;
– запобігти поширенню хіміорезистентній формі туберкульозу;
– удосконалити систему надання населенню протитуберкульозної допомоги;
– своєчасно виявляти хворих на туберкульоз;
– забезпечити ефективне лікування осіб, хворих на туберкульоз, на всіх етапах.
За 2017р. на виконання заходів Програми рішенням сесії Виноградівської районної ради було виділено – 100,0 тис. грн. (при плановій потребі 1 100,0 тис. грн.), використано 99,9 тис. грн., на закупівлю медикаментів хворим на туберкульоз, дезінфікуючих засобів для протитуберкульозних закладів та лікувально-профілактичних закладів району і предмети захисту.
Начальник відділуохорони здоров’я райдержадміністрації Л.С. Королевич