Меморіальну дошку герою АТО Золтану Балажу встановили на фасаді Королівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, де навчався боєць. Тепер завжди усміхнений 22-річний юнак зустрічатиме кожного на порозі рідної школи.
17 квітня до пам’ятного заходу – відкриття меморіальної дошки героєві – долучились близькі, знайомі, бойові побратими, учні та вчителі школи, небайдужі мешканці селища та представники влади. Участь у заході також взяли керівник виконавчого апарату Єлизавета Арвай та працівники Виноградівської районної ради.


Зі словами скорботи до всіх звернувся військовий капелан о. Іван Ісайович, який у липні 2017 року втратив свого похресника Золтана. Він закликав учнів школи пам’ятати про подвиг героїв, які важкою ціною виборюють наші сьогодення та майбуття. Добрі слова на адресу загиблого бійця лунали від класного керівника Оксани Параски, побратима Івана Луканського, які у своїх промовах розповіли про надзвичайно сміливого, мужнього, справедливого та талановитого юнака.

Всечесні отці освятили пам’ятний знак, після чого почесне право відкрити меморіальну дошку було надане побратимам загиблого бійця. Зворушливу концертну програму підготували учні школи.
Директор Оксана Онучак подякувала усім, хто допоміг та організував мітинг-реквієм. А також керівник установи зазначила, що відкриття пам’ятної дошки − непересічна подія для селища, адже це свідчення того, що герої живуть серед нас і безперечно повинні жити в нашій пам’яті.

Боєць 128-ої бригади Золтан Балаж загинув під селищем Зайцеве Донецької області у липні 2017 року під час артилерійського обстрілу позицій Збройних сил. Бійцю було лише 22 роки, вдома у нього залишилися дружина та донечка. Золтан Балаж нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня − посмертно.

Виноградівська районна рада

 

Print Friendly, PDF & Email