У К Р А Ї Н А
ВИНОГРАДІВСЬКА РАЙОННА РАДА ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
____________ СЕСІЯ СЬОМОГО СКЛИКАННЯ
РІШЕННЯ

Про хід виконання Програми енергоефективності та
енергозбереження у Виноградівському районі на 2014-2028 роки                    П Р О Е К Т

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пункту 5 Порядку звітування по виконанню районних цільових програм, затвердженого рішенням сьомої сесії районної ради сьомого скликання від 28.10.2016р. № 190, та заслухавши інформацію начальника відділу інфраструктури, житлово-комунального господарства та будівництва райдержадміністрації Мельник І.Д., районна рада

В И Р І Ш И Л А :

 Взяти до відома інформацію відділу інфраструктури, житлово-комунального господарства та будівництва райдержадміністрації про хід виконання Програми енергоефективності та енергозбереження у Виноградівському районі на 2014-2028 роки (додається).

Голова районної ради                                                                       В.В. Любка 

 м.Виноградів, _______   2018 року
№ ___

ЗВІТ
про виконання заходів Програми енергоефективності та енергозбереження
у  Виноградівському районі за 2017 рік

 На виконання Енергетичної стратегії України на період до 2030 року рішенням сесії Виноградівської районної ради  27 листопада 2014 року  № 459 затверджена Програма енергоефективності та енергозбереження у Виноградівському районі на 2014-2028 роки.

Програма передбачає реалізацію заходів, спрямованих на комплексне вирішення проблеми підвищення ефективності використання та зменшення споживання енергоресурсів усіма галузями суспільного господарства, розширення обсягів використання і сфери застосування нетрадиційних і відновлюваних джерел енергії, використання інноваційних технічних, технологічних, організаційних рішень, створення економічно привабливих умов для інвестиційних проектів у регіоні.

Одним із заходів Програми є  проведення енергетичного аудиту. Даний захід дає можливість визначити:

– де і з якої причини в установі неефективно витрачається газ, електроенергія, вода;

– наскільки ці втрати критичні для установи сьогодні і в найближчій перспективі;

– які заходи можна впровадити для підвищення енергоефективності;

– яка орієнтовна вартість заходів;

– в якій пріоритетності впроваджувати.

Виконання зазначеного заходу було покладено на головних розпорядників бюджетних коштів – структурні підрозділи райдержадміністрації; сільські, селищні та міську ради. Проте через відсутність фінансування енергетичний аудит на об’єктах бюджетної сфери  району  за 2017  рік  не проводився.

На завершення проекту реконструкції котельні Королівської селищної лікарні відділом охорони здоров’я райдержадміністрації у 2017 році  освоєно 255,441 тис. грн. з Державного  фонду регіонального розвитку.

На завершення будівництва автономної котельні Виноградівської районної лікарні з районного бюджету було направлено  148,8 тис. грн.

Проведено заміну вікон і дверей адмінбудинку Вилоцької селищної ради  (270,0 тис. грн. ).

В рамках Програми співробітництва Закарпатської області та краю Височіна Чеської республіки для забезпечення енергоефективності закладів освіти у 2017 році , за кошти обласного бюджету,  проведені  роботи по заміні вікон на металопластикові у школах с. Чорнотисів, с.В. Ком’яти,  с.Підвиноградів  на загальну суму 857,0 тис. грн. та  реконструкція системи опалення  котельні Виноградівської ЗОШ  І-ІІІ ст. № 1. ( 467,623 тис. грн.).

За кошти районного бюджету здійснено замінену вікон та дверей на металопластикові на АЗПСМ сіл Черна, Новоселиця, Онок на загальну суму 314,85 тис. грн. та виготовлення проектних документацій інвестиційних проектів  закладів освіти – 228,4 тис. грн.

Через програму підтримки міні-проектів розвитку місцевих ініціатив територіальних громад та громадських організацій „Місцевий розвиток орієнтований на громаду – 111” завершено реалізацію проекту „Енергозбереження в амбулаторії с. В. Копаня. Капітальний ремонт будівлі: заміна вікон та дверей ”, загальною кошторисною вартістю 180,514 тис.грн., з них за кошти ЄС/ПРООН – 117, 26 тис.грн., громадської організації – 13,254 грн.

Загальний передбачений обсяг фінансування Програми на 2017 рік складав 18,405  млн. грн. (1,035 млн. грн. – державний  та місцевий бюджет бюджет;   17,370 млн.грн. – інші, залучені відповідно до законодавства, кошти).

Протягом звітного  року заходи програми фінансувалися за рахунок коштів бюджету розвитку місцевих бюджетів та інших програм , а саме:

державний бюджет – 255,441 тис. грн.

обласний бюджет  – 1324,623 тис. грн..

районний  бюджет –  605,6  тис. грн.

Вилоцький селищний бюджет – 270,0 тис. грн.

інші кошти  –  130,514 тис. грн.

Програма виконувалася частково, у зв’язку з відсутністю фінансування на заплановані заходи  у 2017 році.

Крім того для населення діє Державна програма енергоефективності, яка   передбачає відшкодування для фізичних осіб 20% тіла кредиту на придбання твердопаливних котлів, а також відшкодування 30% на придбання матеріалів для впровадження енергозберігаючих заходів та 40% для ОСББ, ЖБК (житлово-будівельні кооперативи) для впровадження енергозберігаючих заходів у багатоквартирних будинках..

На сьогодні в умовах зростання витрат бюджетних установ на опалення та освітлення будівель постає питання необхідності проведення їх термомодернізації, з метою приведення їх теплотехнічних характеристик до нормативних показників.

 

Начальник відділу інфраструктури,
житлово-комунального господарства
та будівництва                                                                                        І. Мельник

Print Friendly, PDF & Email