У К Р А Ї Н А
ВИНОГРАДІВСЬКА РАЙОННА РАДА ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
____________ СЕСІЯ СЬОМОГО СКЛИКАННЯ
РІШЕННЯ

Про звернення Виноградівської районної ради щодо відновлення підприємства «Виноградівський райавтодор»  ПРОЕКТ

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи пропозиції постійної комісії з питань промисловості, будівництва, транспорту, сільського господарства, земельних ресурсів та екології, районна рада

В И Р І Ш И Л А :

1.Звернутися до ПАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України», Дочірнього підприємства «Закарпатоблавтодор», до Закарпатської обласної державної адміністрації та до Закарпатської обласної ради щодо відновлення в районі підприємства «Виноградівський райавтодор» (текст Звернення додається).

2.Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника голови районної ради (Сверенко А.А.) та на постійну комісію з питань промисловості, будівництва, транспорту, сільського господарства, земельних ресурсів та екології (Тесличко В.Ю.).

Голова районної ради                                                 В.В.Любка

м.Виноградів, _________ 2018 року
№ ____

                ПАТ «Державна акціонерна компанія
«Автомобільні дороги України»
     Дочірнє підприємство «Закарпатоблавтодор»
Закарпатська обласна державна адміністрація
Закарпатська обласна рада

 ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Виноградівської районної ради Закарпатської області

 Ми, депутати Виноградівської районної ради Закарпатської області VII скликання, представники п’яти депутатських фракцій політичних партій, в інтересах 32 територіальних громад району звертаємось до Вас з проханням   відновити діяльність в районі підприємства «Виноградівський райавтодор» Дочірнього підприємства «Закарпатоблавтодор».

Як Ви знаєте, у вересні 2014 року, було прийнято рішення про реорганізацію підприємств системи «Укравтодор». З 01.01.2015 року Виноградівський райавтодор був реорганізований у Дорожно ремонтний пункт філії «Іршавськийрайавтодор». Кількість працюючих із 35 була скорочена до 25, тоді як техніка та об’єми робіт залишилися за Виноградівським ДРП.

Вважаємо, що і на той час і, особливо, на даний період, коли об’єми робіт з обслуговування доріг непомірно зросли, таке рішення було необґрунтованим, невиваженим, без врахування перспективи розвитку дорожного будівництва та неповністю правомірним. Відповідно до пункту б) підпункту 2) статті 27 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рішення державних підприємств, здійснення яких може викликати негативні соціальні, екологічні, економічні та інші наслідки мають попередньо розглядатися і узгоджуватися з органами місцевого самоврядування.

В даному випадку, зважаючи, що мова йде про районне підприємство, то на реорганізацію мало бути погодження Виноградівської районної ради, так як вона представляє інтереси всіх територіальних громад району. Щодо негативних наслідків – то і тоді, і зараз вони є незаперечними. Тодішня районна влада не вжила відповідних заходів та не приклала зусиль щоб довести безперспективність та шкоду від такої реорганізації.

У зв’язку з цим, зважаючи на об’єктивні та суб’єктивні поважні обставини, у першу чергу враховуючи, поганий стан доріг та особливість географічного розташування Виноградівського нашого району (кордон з двома країнами ЄС) вважаємо, що на часі є необхідність виправити помилку допущену у минулому.

Просимо врахувати, що сьогодні Виноградівський Дорожньо-ремонтний пункт філії «Іршавський райавтодор» має на обслуговуванні автомобільних доріг загальною протяжністю 275,7 км., в тому числі: доріг державного значення – 78,6 км. та доріг місцевого значення – 197,1 км. Систематичне збільшення кількості та обсягів перевезень, потоку великогабаритного та іншого транспорту і, відповідно, погіршення стану доріг, потребує зміни підходів до вирішення проблем дорожнього будівництва. При цьому обсяги робіт мають тенденцію до постійного збільшення.

Ставимо Вас до відома, що рішенням районної ради від 13.04.2018 року №573 затверджено перелік об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонтів автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах, що фінансуватимуться у 2018 році за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам із супровідними роботами на загальну суму 7,4 млн.грн. Вирішення питання, про яке ми просимо – гарантія виконання плану намічених на поточний рік робіт. Крім іншого, слід врахувати, що відновлення функціонування Виноградівського  райавтодору зніме існуючі зараз організаційно-технічні, фінансові, кадрові та інші проблеми, забезпечить підвищення оперативності, ефективності, якості роботи.

Просимо взяти до відома і соціальну складову, оскільки, як відомо, з приводу несвоєчасного проведення ремонту доріг населення вдається до різних протестних заходів, перекриття доріг та ін.

Звертаємось до Вас з настійливим проханням розглянути наше звернення та прийняти позитивне рішення. Районна рада забезпечить всіляке сприяння, допомогу та активну співпрацю з відновленим підприємством -«Виноградівський райавтодор».

 Звернення прийнято на пленарному засіданні
двадцять_________ сесії районної ради  «___» __________ 2018 року.

 Депутати Виноградівської районної ради сьомого скликання.

Print Friendly, PDF & Email