Очільник Виноградівської районної ради Віталій Любка за участю голови комісії з реорганізації Центру первинної медико-санітарної допомоги Агати Гал провели нараду з стоматологічними працівниками району.

Зокрема лікарі-стоматологи звернулися до районної ради та обласного депутата Владіслава Поляка з питанням щодо подальшого працевлаштування. Так, на початку року депутатський корпус ради прийняв рішення про введення стоматологічної ланки до структури Центру первинної медико-санітарної допомоги. Однак відповідно до «Положення про амбулаторію», затвердженого МОЗ України від 29.07.2016 року № 801, Центр функціонує з метою забезпечення потреб жителів у первинній медичній допомозі, тож стоматологічна допомога здійснюється Центром на тимчасовій основі − на період реформування системи медичної допомоги.

Відтак з початку року фінансування стоматологічної мережі проводилося за кошти районного бюджету − депутати передбачили на заробітну плату стоматологів у першому півріччі 781 тис грн. По закінченню цього терміну з лікарями були переукладені трудові договори, − зазначив Віталій Любка. − Сьогодні вкрай важливо зберегти надання стоматологічних послуг у сільській місцевості, тому питання виділення необхідних коштів для подальшої діяльності стоматологів порушуватиму на сесійному засіданні.

Так потреба в оплаті праці лікарів-стоматологів на друге півріччя складає близько 1 млн грн.

Окрім того, як зауважили лікарі-стоматологи, незрозуміла позиція з цього питання відділу охорони здоров’я райдержадміністрації та головного лікаря районної лікарні, до яких вони зверталися з пропозицією вирішити питання функціонування стоматології на селі шляхом приєднання до стоматологічних відділень поліклініки чи районної лікарні – так як це було зроблено в деяких інших сусідніх районах. Однак згоди на це вони не отримали.

Виноградівська районна рада

 

Print Friendly, PDF & Email