18 вересня голова Виноградівської районної ради Віталій Любка провів зустріч з журналістами та громадськими активістами ГО «Народний контроль Закарпаття» щодо розгляду проблемних питань освітньої галузі району.

В обговорені взяли участь заступник голови районної ради Адальберт Сверенко, заступник голови РДА Віктор Жупанин, в.о. начальника управління освіти РДА Терезія Тодавчич, представники ради директорів шкіл.

Зокрема голова ГО «Народний контроль Закарпаття» та редактор однойменної газети Федір Щубер звернувся до районної ради з листом щодо розгляду у відкритому форматі проблемних питань освіти району, серед яких: не проведення конусного відбору керівників шкіл у районі, стан облаштування початкових класів згідно з реформою Нової української школи, матеріально-технічне забезпечення навчальних закладів тощо. Ці невирішені питання, на думку громадських активістів, блокують роботу освіти району в цілому.

Стосовно цього Віталій Любка відмітив на невиконанні рішень районної ради управлінням освіти райдержадміністрації. Адже порядок призначення керівників шкіл району за конкурсом затверджений районною радою ще у 2016 році. Також на листи до управління освіти щодо надання пропозицій для доопрацювання даного Порядку, в раду надійшла відповідь про необхідність його скасування. Окрім того, всі без винятку школи району на сьогодні не забезпечені управлінням освіти всім необхідним до впровадження Нової української школи. Хоча, депутати районної ради спрямували субвенцію з державного бюджету у розмірі 4 041 800 грн на облаштування початкових класів ще в липні.

В частині призначення на посаду керівників шкіл району за конкурсним відбором, наголосив Федір Щубер, на сьогодні не виконується ЗУ «Про загальну середню освіту», де чітко прописана норма проведення конкурсу. Про ці та інші питання інформували заступник голови РДА Віктор Жупанин, в.о. начальника управління освіти РДА Терезія Тодавчич, які зокрема запевнили, що процес роботи освіти не заблокований й усі працюють у межах своїх можливостей. Окрім того, на запитання громадських активістів про чинного очільника районної освіти, в.о. начальника управління освіти РДА повідомила, що станом на сьогодні керівником освіти залишається Юрій Свищо, який наразі перебуває на лікарняному.

Виноградівська районна рада

Print Friendly, PDF & Email