У К Р А Ї Н А
ВИНОГРАДІВСЬКА РАЙОННА РАДА ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
_________ СЕСІЯ СЬОМОГО СКЛИКАННЯ 
Р І Ш Е Н Н Я

Про звернення депутатів  Виноградівської районної ради щодо ремонту та реконструкції вокзального комплексу на залізничній станції в місті Виноградово ПРОЕКТ

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи пропозиції постійної комісії з питань промисловості, будівництва, транспорту, сільського господарства, земельних ресурсів та екології, районна  рада

В И Р І Ш И Л А :

1.Звернутися до Публічного акціонерного товариства “Українська залізниця”, Регіональної філії “Львівська залізниця” та Ужгородської  дирекції залізничних перевезень щодо ремонту та реконструкції вокзального комплексу на залізничній станції в місті Виноградово  (текст Звернення додається).

2.Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника голови районної ради (Сверенка А.А.) та на постійну комісію з питань промисловості, будівництва, транспорту, сільського господарства, земельних ресурсів та екології  (Тесличка В.Ю.).

Голова районної ради                                                 В.В.Любка

м.Виноградів, _________ 2018 року
№ ___

Публічне акціонерне товариство
“Українська залізниця”
 03680, м. Київ-150, вул. Тверська, 5

Регіональна філія “Львівська залізниця”
79000, м. Львів, вул. Гоголя, 1

Ужгородська дирекція залізничних перевезень
88005, м. Ужгород, вул. Тихого, 8

 

ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Виноградівської районної ради Закарпатської області

Ми, депутати Виноградівської районної ради, представники п’яти депутатських фракцій політичних партій, звертаємось до Вас з настійливим проханням про ремонт та реконструкцію вокзального комплексу на залізничній станції в місті Виноградово  Закарпатської області.

Станція Виноградів-Закарпатський Львівської залізниці Ужгородської дирекції має давню історію – відкрита ще 24 жовтня 1872 року, попередня назва (до 1965 року) Севлюш. Вона завжди мала і має зараз важливе соціально-економічне, господарське, суспільно-культурне значення не тільки для Виноградівського району, Закарпатської області, Львівської залізниці, а і для держави у цілому.

На сьогодні, особливо з врахуванням відомих подій на Сході України та розташування в м. Виноградові відповідного військового з’єднання, станція має і важливе стратегічне значення. Відстань від неї до Києва – 884 км; до Львова – 315 км; до Ужгорода – 98 км; до Чопа – 76 км. Необхідно взяти до відома і той факт, що саме місто Виноградів  є центром Виноградівського району, з населенням більше 120 тисяч, який межує з двома країнами Європейського Союзу.

Слід врахувати, що поряд зі станцією бере початок унікальна вузькоколійна залізниця Виноградів — Хмільник, яка введена в експлуатацію ще 24 грудня 1908 року. Вона, на відміну від подібних вузькоколійок в інших регіонах України, не зруйнована, збережена і, при потребі, функціонує завдяки місцевій владі та державницькій позиції «Укрзалізниці». В майбутньому, на думку депутатського корпусу, крім іншого,  її значення для розвитку, зокрема туризму, мало б сприяти дальшому удосконаленню та розширення основних та супутніх послуг залізниці.

Так сталося, що з різних причин, за останні десятиліття, пасажирський вокзал станції Виноградів і весь вокзальний комплекс зазнав матеріально-технічного погіршення, його будівлі, споруди, допоміжні приміщення тощо морально застаріли і уже далеко не відповідають сучасним інженерно-технічним, санітарним, естетичним та іншим вимогам.

Маючи відповідні умови (територію, зручне розташування, певну інфраструктуру та ін.) для розвитку і удосконалення матеріально-технічної бази вокзального комплексу в м. Виноградові, на нашу думку, вкрай необхідно проведення робіт по реконструкції перону і платформ, приміщення станції, фасадів та інтер’єрів, по створенню відповідних умов для пасажирів-людей з особливими потребами та ін.

Депутати районної ради вважають, що тимчасові економічні та інші труднощі не повинні заважати розвитку і удосконаленню інфраструктури, видів та сервісу залізничних послуг, особливо в місцях можливого перспективного розвитку і росту, якими ми вважаємо Закарпаття і Виноградівський район зокрема. Осучаснення станції Виноградів-Закарпатський у близькій перспективі позитивно відобразиться на  покращенні соціально-економічних показників, збільшенню пасажиропотоку  та якості залізничних перевезень.

Виходячи з вищенаведеного, переконливо просимо дослухатись до наших аргументів і прийняти зважене і правильне рішення в інтересах органів місцевого самоврядування Виноградівського району, «Укрзалізниці» та користувачів її послуг.

     Звернення прийнято на  пленарному засіданні
    __________________ сесії районної ради __________________ 2018 року.
    Депутати Виноградівської районної ради сьомого скликання.

 

 

Print Friendly, PDF & Email