5 жовтня за ініціативою голови Виноградівської районної ради відбулася нарада щодо вивчення питання з харчуванням дітей пільгових категорій у школах району та зокрема у Виноградівській школі №8.

Обговорення питання відбулося за участю голови ГО «Союз ветеранів АТО, волонтерів «ПАТРІОТ», військовослужбовця Віталія Галаса, координатора Руху підтримки закарпатських військових – Виноградів Михайла Романа, директора Виноградівської школи №8 Марії Яреми, депутата райради Івана Костака, головного бухгалтера управління освіти Наталія Левченко та начальника фінуправління райдержадміністрації Валерії Варги.

Голова ГО «Союз ветеранів АТО, волонтерів «ПАТРІОТ» Віталій Галас розповів, що у міській школі №8 дітей учасників АТО та інших пільгових категорій харчують окремо від своїх однолітків через те, що з їхнього раціону було виключено м’ясо. Таке рішення, як зазначив військовий, дискримінує цих учнів, адже вони, на відмінну від своїх однокласників харчуються за іншими графіком та меню.

У школі №8 найбільше дітей пільгових категорій в районі, а оскільки були зірвані тендерні процедури, склалася така ситуація із закупівлею м’яса у харчуванні дітей пільгових категорій, зазначила Наталія Левченко.

Харчування дітей пільгових категорій здійснюється за кошти районного бюджету, однак, попри те, що проблема виникла станом на початок навчального року, до районної ради не надходило відповідних звернень, − зазначив Віталій Любка. – Також у поданих змінах до районного бюджету, не закладені кошти для вирішення даного питання.

У підсумку наради було прийняте рішення вишукати додаткові джерела фінансування для забезпечення харчуванням дітей пільгових категорій в районі. До нового року для повноцінного харчування на закупівлю м’яса та молока необхідно 200 тис грн. Також мають бути спрямовані кошти для заміни кухонних плит в харчоблоці школи №8, адже цими днями дві плити вийшли з ладу.

Також голова ради відзначив, що минулого року ефективно працювала депутатська комісія з моніторингу якості харчування в школах. Тому ця робота буде продовжена.

Виноградівська районна рада

 

 

Print Friendly, PDF & Email