18 жовтня голова Виноградівської районної ради Віталій Любка зустрівся з представниками Світового Банку.

З консультантами незалежного моніторингу Проекту Світового Банку та МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службу людей» Марією Левоновою, Вітою Думанською, Юлією Володіною та координатором Проекту Вадимом Бізяєвим, керівник ради обговорив проблемні питання щодо впровадження медичної реформи у нашому районі.

Зокрема гості наголосили, що з нового року медустанови отримуватимуть кошти через новостворену Національну службу здоров’я України за результатами підписання декларацій між лікарями і пацієнтами. У зв’язку з цим, якщо в районі буде низький відсоток підписання декларацій, то у 2019 році заклади первинки залишаться без централізованого фінансування й у підсумку місцеві органи влади самотужки не зможуть їх утримувати. Окрім того, самі лікарі мають бути зацікавлені у підписанні декларацій. До прикладу, на Міжгірщині, медики, які вже працюють за новою системою, отримують в місяць 20 тис.грн. заробітної плати.

Також присутні обговорили питання матеріально-технічного забезпечення районного Центру первинної медико-санітарної допомоги та необхідні заходи для втілення медичної реформи у Виноградівському районі.

Виноградівська районна рада

 

 

Print Friendly, PDF & Email