У зв’язку з численними зверненнями до Виноградівської районної ради депутатів ради та громадськості району, враховуючи критичну ситуацію, яка склалася в районі щодо розчистки автомобільних доріг району, 15 січня голова райради Віталій Любка за участі очільника профільної постійної комісії Василя Тесличка провів нараду щодо стану розчистки доріг в районі.

Як підтвердила начальник фінансового управління Виноградівської райдержадміністрації Валерія Варга, кошти на ремонт і утримання районних, обласних та державних доріг передбачаються Дорожнім фондом, який формується в основному за рахунок акцизного податку. Відповідно до Закону України «Про джерела фінансування дорожнього господарства», субвенція з Державного бюджету України місцевим бюджетам розподіляється залежно від протяжності автомобільних доріг. Втім, головний фінансист району відзначила, що у 2018-2019 роках кошти з Дорожнього фонду були виділені лише на капітальні та поточні ремонти, утримання доріг державою забезпечено не було.

Про виконані роботи повідомив начальник філії «Іршавський райавтодор» Богдан Сич. Відтак, зазначив він, в межах району розчищені та оброблені посипочним матеріалом дороги державного значення. Проводиться також повторна очистка та посипання даних доріг. Найгірша ж ситуація в районі на ділянках Теково-Королево-Новоселиця, Теково-Сасово-Новоселиця, В.Ком’яти-Перехрестя.

Окрім того, про утримання районних автомобільних доріг загального користування місцевого значення, які входять до сфери управління Виноградівської районної державної адміністрації, інформувала в.о. голови райдержадміністрації Наталія Костелеба-Веремчук. Відтак, з 17-ти районних доріг наразі розчищені тільки три − Широке-Вертеп, Черна-Хижа, під’їзд до с.М.Копаня.

Керівник районної ради відзначив, що внаслідок негоди район не буде паралізований. Тож було прийнято рішення невідкладно розробити проект рішення про внесення змін до районного бюджету, в якому передбачити необхідні кошти на ці цілі. Дане питання буде винесене на сесійне засідання районної ради, де також розглядатиметься погашення дефіциту по заробітній платі дошкільних установ та сільських рад району.

Виноградівська районна рада

Print Friendly, PDF & Email