Координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові Виноградівської районної ради відбулася 21 січня.

У її роботі взяли участь очільники сіл та селищ району, а також заступник голови районної ради Адальберт Сверенко, керівник виконавчого апарату ради Єлизавета Арвай, в.о.голови райдержадміністрації Наталія Кослеба-Веремчук, громадські активісти тощо.

На порядку денному засідання були розглянуті найбільш критичні питання на даний час – це стан утримання автомобільних доріг району в зимовий період та вивіз твердих побутових відходів з населених пунктів.

Зокрема, через брак кадрів та ресурсу, на сьогодні загострилася ситуація з вивезенням сміття і наразі відомо, що до кінця цього місяця ТОВ «АВЕ Виноградово» не надаватиме своїх послуг. Щодо цього вже відбулася зустріч керівництва районної ради з власниками товариства, представниками компанії «АВЕ Умвельт Україна».

Так, на засіданні обговорили і необхідність проведення роз’яснювальною роботи серед населення стосовно сплати боргів за вивезення сміття, що суттєво може покращити фінансовий стан «АВЕ Виноградово». Адже станом на сьогодні жителі району боргують АВЕ близько 3 млн грн. Окрім того, на найближче сесійне засідання буде винесене питання відшкодування сільським радам за транспортування побутових відходів.

Про розчистку доріг присутніх інформував начальник філії «Іршавський райавтодор» Богдан Сич. Серед іншого, він також зазначив на нестачі кадрів та застарілому автопарку, через що роботи частково проводяться із затримкою. Однак стосовно розчистки доріг районного значення, чіткої відповіді від нього та працівників РДА, надано не було.

Тому, як було зауважено на засіданні, у зв’язку з відсутністю фінансування з державного бюджету на розчистку районних доріг раціонально місцеві кошти спрямувати на визначені сільські ради, що будуть відповідальними за їхнє обслуговування. У цьому випадку робота на місцях буде оперативною.

Головам сіл необхідно отримати дозвіл від Виноградівської РДА на проведення розчистки районних доріг в зимовий період, а тому терміново потрібно звернутися з відповідними клопотаннями. Адже утримання районних автомобільних доріг загального користування місцевого значення входить до їхньої сфери управління. У свою чергу районна рада направить необхідні кошти на виконання цих робіт, − наголосив Віталій Любка.

Виноградівська районна рада

Print Friendly, PDF & Email