Рівно 100 років тому для України відбулась визначна подія – 22 січня 1919 року Українська Народна Республіка й Західноукраїнська Народна Республіка об’єдналися в самостійну соборну державу.

З цієї нагоди та відзначення 73-ої річниці утворення Закарпатської області у складі України, 22 січня у Виноградові пройшли урочистості біля погруддя Тарасові Шевченку. Участь у них взяли голова Виноградівської районної ради Віталій Любка, його заступник Адальберт Сверенко, керівництво райдержадміністрації та міста з заступниками, представники установ, учнівська молодь і місцеві жителі.

Під час заходу присутні вшанували хвилиною мовчання борців за свободу України. Окрім того, представники влади та установ району поклали корзини з квітами до погруддя Тарасові Шевченку.

Нагадаємо, 22 січня 1919 року було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. Цього дня згадується й інша подія, що відбулася за рік до того – 22 січня 1918 року було прийнято IV Універсал Української Центральної Ради, яким проголошувалася повна незалежність Української Народної Республіки.

Виноградівська районна рада

Print Friendly, PDF & Email