25 січня за ініціативи голови Виноградівської районної ради Віталія Любки відбулася нарада з керівниками медичних установ району та представниками аптечних мереж.

За участі заступника голови районної ради Адальберта Сверенка, голови постійної медичної комісії Олександра Милюкова, районного депутата Івана Густі, головного лікаря КНП «Виноградівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Агати Гал, головного лікаря районної лікарні Надії Онисько, начальника відділу охорони здоров’я РДА Лесі Королевич було обговорено питання відкриття аптеки в селі Новоселиця.

Керівник ради зазначив, це соціально важливе питання для населеного пункту. Адже особливо сьогодні, через складні погодні умови, гостро відчутна потреба в такому закладі, коли з села важко виїхати, а громадський транспорт не курсує. Це питання актуальне і для інших віддалених пунктів району, наголосив він.

Наразі представник приватного підприємства медично-фармацевтичної фірми «Магістр» Олександр Данкович погодився на розміщення у сільській амбулаторії аптечного пункту. На часі – питання оренди приміщення, виготовлення ліцензії, що може тривати до двох місяців, тощо.

Віталій Любка подякував підприємцю за згоду піти на зустріч громаді села та дав доручення вивчити питання щодо необхідності відкриття аптек в інших населених пунктах.

Також на нараді обговорили питання збереження робочого місця стоматолога в сільській амбулаторії Новоселиці, етапи медичної реформи. Зокрема заклади первинки вже долучилися до змін і переходять на нову модель фінансування, а у цьому році триватиме реформа вторинної ланки. Як інформувала щодо цього Леся Королевич, наразі на стадії завершення пілотний проект реформи вторинки у Полтавській області. Після цього стане відомо, яким чином рухатися у даному напрямі.

Виноградівська районна рада

Print Friendly, PDF & Email