4 лютого у приміщенні управління освіти, молоді та спорту відбувся круглий стіл на тему: «Охорона здоров’я вуха та слуху», організаторами якого виступили комунальна установа «Виноградівський районний інклюзивно-ресурсний центр №1» та ГО «Я чую з Кохлеар».

Участь у ньому взяв заступник голови районної ради Адальберт Сверенко, а також представники районної лікарні, керівники благодійних організацій, батьки, фахівці інклюзивно-ресурсного центру тощо.

В.о. директора інклюзивно-ресурсного центру Катерина Кеніз розповіла, що з кожним роком збільшується кількість дітей з вадами слуху. Також вона зазначила, що у більшості випадків погіршення слуху у дітей та його повна втрата можуть бути попереджені за допомогою своєчасного виявлення проблеми, завдяки наданню кваліфікованої медичної та педагогічної допомоги.

Основними ж причинами глухоти і приглухуватості (неповної втрати слуху) називають генетичні порушення, хронічні інфекції вуха, ряд захворювань: краснуха, кір, свинка, менінгіт, а також вплив деяких лікарських препаратів і шкідливих факторів навколишнього середовища, в першу чергу, шуму.

Про аудіологічне тестування у новонароджених у пологовому відділенні лікарні інформувала заступник головного лікаря дитинства та пологової допомоги Ольга Довжанчук, а про важливість ранньої діагностики, реабілітацію до і після кохлеарної імплантації розповіла вчитель дефектолог, сурдопедагог початкової школи, аспірант інституту спеціальної педагогіки НАПН України Світлана Заїка.

Адальберт Сверенко подякував за організацію такого необхідного заходу для підвищення рівня поінформованості щодо проблем, пов’язаних зі слухом, та виявив сподівання, що робота інклюзивного центру зможе допомогти дітям району з такими проблемами.

Виноградівська районна рада

Print Friendly, PDF & Email