5 лютого відбулося розширене засідання Президії районної ради, до складу якої входять очільники фракцій та постійних комісій районної ради.

Районні депутати за участю представників ради директорів шкіл, райдержадміністрації, громадськості обговорили проект Положення щодо призначення за конкурсом на посаду керівників закладів загальної середньої освіти, засновником яких є Виноградівська районна рада, та згідно якого районна рада має провести конкурс та призначити керівника закладу.

Голова Виноградівської районної ради Віталій Любка наголосив, що Президія була зібрана у такому відкритому форматі, аби дати можливість внести пропозиції до цього Положення усім зацікавленим сторонам. Також, як інформував керівник ради, у вересні 2018 року Виноградівська РДА звернулася з листом до районної ради про затвердження такого Положення. У листі в.о. голови райдержадміністрації Наталії Костелеби-Веремчук також йшлося, що Положення розробляє та затверджує засновник. Відтак виконавчим апаратом районної ради було розроблене таке Положення на підставі нового Закону України «Про освіту» і типового проекту Положення, затвердженого Міністерством освіти і науки України від 28.03.2018 № 291.

До слова, майже у всіх містах та районах Закарпаття вже прийняті дані Положення і відбулися чи проходять конкурси на посади директорів шкіл. На сьогодні у Виноградівському районі є 15 вакантних посад.

Присутні одностайно підтвердили необхідність даного Положення. Тож депутати прийняли розроблений проект Положення за основу з подальшим його обговоренням серед освітян та наданням пропозицій. Затверджуватиметься Положення на сесійному засіданні районної ради, де також депутати визначатимуться з урахуванням тих чи інших пропозицій.

Окрім того, районний депутат, голова постійної комісії з питань законності Юрій Лихтей запитав, чому працівникам освіти району заробітна плата за січень 2019 року була виплачена тільки 4 лютого, що є прямим порушення закону й відповідальність за це несе керівник. Втім, начальник управління освіти, молоді та спорту Марія Сігетій не змогла надати чітку відповідь. Тому депутат зазначив, вважати його запитання усним депутатським запитом, стосовно якого управління освіти має письмово інформувати районну раду та депутата.

Виноградівська районна рада

Print Friendly, PDF & Email