У К Р А Ї Н А
ВИНОГРАДІВСЬКА РАЙОННА РАДА ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
_________ СЕСІЯ СЬОМОГО СКЛИКАННЯ
Р І Ш Е Н Н Я

Про хід виконання Програми репродуктивне здоров’я населення Виноградівщини на період до 2020 року               П Р О Е К Т

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», п.5 Порядку звітування по виконанню районних цільових програм затвердженого рішенням сьомої сесії районної ради сьомого скликання  від 28.10.2016р. № 190, та заслухавши інформацію начальника відділу охорони здоров’я районної державної адміністрації Королевич Л.С.,  районна рада

В И Р І Ш И Л А :

Взяти до відома інформацію відділу охорони здоров’я районної державної адміністрації про хід виконання Програми репродуктивне здоров’я населення Виноградівщини на період до 2020 року (додається).

Голова районної ради                                                                          В.В. Любка   

м.Виноградів, _______   2019 року
№ ___

Згідно  рішення сесії Виноградівської районної ради від 2 лютого 2018 №510 «Про Програму «Репродуктивне здоров’я населення Закарпатської області» на період до 2020 року» затверджена в новій редакції дана Програма.

З метою забезпечення виконання Програми  щорічно затверджуються План роботи Координаційної ради, ведеться контроль за виконанням рішень. Згідно затвердженого  Плану  на 2018 рік, проведено 4 засідання.

На виконання заходів Програми організована робота та обладнане приміщення для роботи «Школи  відповідального батьківства». За звітний 2018 рік проведено 139 заняття, в яких взяло  участь 1207 жінок. Згідно затвердженого плану проведено 8 занять  з акушерками району.

Кабінети жіночої консультації та  амбулаторії загальної практики сімейної медицини (АЗПСМ) забезпечені  стандартними скельцями та стандартними направленнями для цитологічного дослідження, поновлено  інструментарій  кабінету патології шийки матки; забезпечені інформаційним  матеріалом з питань профілактики онкологічних захворювань жінок; Впроваджено систему комп’ютерного моніторингу цитологічного скринінгу патології шийки матки в роботі жіночої консультації; Впроваджено протоколи з планування сім’ї, надаються безкоштовні послуги  з питань планування сім’ї; Впроваджено в роботу клінічні протоколи з акушерства,  гінекології та неонатології; Згідно протоколів з акушерської та гінекологічної допомоги проводиться діагностика та лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом; Широко впроваджуються  заходи щодо ефективності реалізації Програми «Підтримки грудного вигодовування дітей в Україні»; Постійно подається інформація в місцеві ЗМІ, щодо питань «Репродуктивного здоров’я».

Пологове відділення районної лікарні забезпечене необхідними медичними  препаратами  для  лікування новонароджених і централізовано отримано апарат пульсоксиметр  для палати новонароджених.Впроваджено систему інфекційного контролю в пологовому  відділенні районної лікарні згідно наказу МОЗ України від 10.05.2007р.  № 234; У пологовому відділенні  функціонує  пункт  соціального сирітства.

Виконання основних завдань Програми дає можливість  покращити рівень надання медичної допомоги матерям і дітям, знизити рівень захворюваності вагітних та материнської смертності, знизити рівень малюкової.  Протягом 2018 року  відмов  від дітей в пологовому відділенні не було.

На виконання заходів Програми протягом 2018 року  – виділено 200,0 тис. грн. (при плановій потребі на поточний рік 2 942,0 тис. грн. ), використано 200,0 тис. грн., що становить 100 % від загальної суми Придбано дезінфікуючі засоби, вакуум системи, медикаменти, трубка ендотрахіальна, стрічка діаграма, гель для ультразвукової діагностики.

Начальник відділу
охорони  здоров’я райдержадміністрації                               Л.С. Королевич

Print Friendly, PDF & Email