У К Р А Ї Н А
ВИНОГРАДІВСЬКА РАЙОННА РАДА ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
_________ СЕСІЯ СЬОМОГО СКЛИКАННЯ
Р І Ш Е Н Н Я

Про хід виконання Програми протидії захворюванню на туберкульоз в районі на 2017-2021 роки               П Р О Е К Т

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», п.5 Порядку звітування по виконанню районних цільових програм затвердженого рішенням сьомої сесії районної ради сьомого скликання  від 28.10.2016р. № 190, та заслухавши інформацію начальника відділу охорони здоров’я районної державної адміністрації Королевич Л.С.,  районна рада

В И Р І Ш И Л А :

Взяти до відома інформацію відділу охорони здоров’я районної державної адміністрації про хід виконання Програми протидії захворюванню на туберкульоз в районі на 2017-2021 роки (додається).

Голова районної ради                                                                          В.В. Любка  

 м.Виноградів, _______   2019 року
№ ___

Про Програму протидії захворюванню на туберкульоз в районі на 2017-2021 роки за 2018 рік

Програма затверджена рішенням сесії Виноградівської районної ради  від 23.12.2016р. №227 «Про Програму протидії захворювання на туберкульоз в районі на 2017-2021 роки»

Інформація про хід виконання Програми подається щоквартально в департамент охорони здоров’я обласної державної адміністрації та в ОКТМО «Фтизіатрія» м. Ужгород  до 10 числа наступним за звітним періодом.

Основною причиною низької ефективності даного методу виявлення є недоліки на долабораторному етапі: незадовільний рівень відбору осіб для даного обстеження з боку сімейних лікарів та пульмонологів, а також недотримання кратності обстеження, якість матеріалу. На всіх амбулаторія КНП «Виноградівський ЦПМСД» створені кабінети/пункти контрольованого лікування для проведення амбулаторного етапу лікування. Всього організовано 35 пункти і 2 ДОТ-кабінети. На амбулаторно-контрольованому лікуванні на кінець звітнього періоду знаходиться 94 хворих. Хворі міста Виноградів отримують амбулаторно-контрольоване лікування в ДОТ- кабінеті райтубдиспансера, а хворі району    в амбулаторіях по місцю проживання.

Покращилася робота по виявленню туберкульозу методом мікроскопії. Виявлення туберкульозу проводиться шляхом мікроскопічного обстеження гривалокашляючих осіб (більше 3-х тижнів) при зверненні за медичною допомогою та осіб групи ризику, які підлягають обстеженню.

Для забезпечення раннього  виявлення  туберкульозу  на всіх  лікарських дільницях організовані пункти збору мокроти, звідки матеріал направляється в клініко-діагностичну лабораторію РЛ. Виконання Програми дає  змогу:

– поліпшити епідемічну ситуацію з туберкульозу в районі шляхом зниження темпів росту захворюваності від туберкульозу, стабілізувавши смертність від туберкульозу;

– запобігти поширенню хіміорезистентній формі туберкульозу;

– удосконалити систему надання населенню протитуберкульозної допомоги;

– своєчасно виявляти хворих на туберкульоз;

– забезпечити ефективне лікування осіб, хворих на туберкульоз, на всіх етапах.

За 2018р. на виконання заходів Програми рішенням сесії Виноградівської районної ради було виділено – 100,0 тис. грн. (при плановій потребі 672 тис. грн.), використано 99,9 тис. грн., на закупівлю медикаментів хворим на туберкульоз,  дезінфікуючих засобів для  протитуберкульозного диспансеру та протибуеркульозного відділення Виноградівської районної лікарні і предмети захисту для  медичних працівників.

 Начальник відділу
охорони  здоров’я райдержадміністрації                               Л.С. Королевич

Print Friendly, PDF & Email