14 березня у селі Веряця на Виноградівщині відбулися урочистості з нагоди 80-ої річниці від дня проголошення Карпатської України.
Участь у заході взяли керівник виконавчого апарату районної ради Єлизавета Арвай, голови сіл Затисянщини та директори шкіл селища Королева, громадські активісти, учнівська молодь, жителі села.
Про трагічні події 15 березня 1939 року на Красному Полі та односельчан, які поклали своє життя за незалежність Карпатської України, розповіла директор Веряцької школи, депутат районної ради Леся Крічфолуші. 

Учні Веряцької школи підготували зворушливу концертну програму. Після чого пам’ять померлих присутні вшанували хвилиною мовчання та відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятного знаку.
У своєму виступі Єлизавета Арвай зазначила, що Карпатська Україна – це доленосна подія в житті всього українського народу. Адже тоді невеликому Закарпатському краю судилось відіграти вагому роль в історії українського державотворення. 

Однак короткотривале існування цієї держави стало символом національних прагнень всього українського народу, а існування Карпатської України прискорило процес возз’єднання всіх українських земель в єдиному державному механізмі, – наголосила Єлизавета Арвай. – Пам’ятаймо сьогодні, яким тривалим і складним був шлях українців до своєї свободи та незалежності…

Виноградівська районна рада

Print Friendly, PDF & Email