У К Р А Ї Н А
ВИНОГРАДІВСЬКА РАЙОННА РАДА ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
________________ СЕСІЯ СЬОМОГО СКЛИКАННЯ
Р І Ш Е Н Н Я

Про хід виконання  Програми «Обдаровані діти»
на 2016-2020 роки
              П Р О Е К Т

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пункту 5 Порядку звітування по виконанню районних цільових програм затвердженого рішенням сьомої сесії районної ради сьомого скликання  від 28.10.2016р. № 190, та заслухавши інформацію управління освіти, молоді та спорту  районної державної адміністрації, районна рада

В И Р І Ш И Л А :

 Взяти до відома інформацію управління освіти, молоді та спорту  районної державної адміністрації про хід виконання    Програми  «Обдаровані діти» на 2016-2020 роки (додається).

 

Голова районної ради                                                                          В.В. Любка  

 м.Виноградів, _______   2019 року
№ ___ 

З В І Т
про хід виконання районної Програми „Обдаровані діти”
на 2016-2020 роки за 2018 рік

Управління освіти, молоді та спорту інформує, що на виконання районної програми „Обдаровані діти” на 2016-2020 роки на базі управління освіти, молоді та спорту діє координаційна рада з питань організації роботи з обдарованою молоддю. У навчальних закладах здійснюється поетапне виявлення обдарованих дітей різних категорій з подальшим їх залученням до участі в роботі гуртків, факультативів, секцій Малої академії наук.

На виконання районної програми „Обдаровані діти” на 2016-2020 роки методичним кабінетом оновлено районний комп’ютерний банк даних „Обдарованість”. До цього банку ввійшли  призери районних, обласних олімпіад, Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів «Край, в якому я живу», ІІ туру краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна», Всеукраїнського дитячого фестивалю «Україна-Сад», Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Історія України і державотворення», конкурсів вихованців Виноградівського районного еколого-натуралістичного центру та призерів ДЮСШ. На 1 вересня 2018 року до Банку даних обдарованих дітей увійшло 219 учень з 44 загальноосвітніх навчальних закладів та вчителі, які працюють з цими учнями, що дає можливість адресної і системної роботи з обдарованою молоддю.

Щороку визначаються рейтинги загальноосвітніх навчальних закладів району за результатами учнівських предметних олімпіад та різноманітних конкурсів. Беззаперечним лідером у цьому змаганні є Виноградівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8, яка визначена  школою позитивного досвіду з питань організації роботи з обдарованими учнями. На базі школи проходять практичні семінари, надаються індивідуальні консультації для керівників та вчителів шкіл району.

У 2017/2018 навчальному році були проведені шкільні та районні учнівські олімпіади з 20 базових дисциплін, в яких взяли участь в І етапі – 8152 учнів,  в ІІ етапі – 1217 учнів, в ІІІ етапі – 71 учень, в ІV етапі – 4 учнів.

За результатами ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад 25 учнів стали призерами ( 3 дипломи   І ступеня; 10 дипломів  ІІ ступеня; 12 дипломів ІІІ ступеня).

Призером  ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад стали 2 учнів:

Сегев Йоганна Ернестівна – учениця 9 класу Вербовецької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів  Виноградівської районної ради Закарпатської області з угорської мови.

Вчитель Палков Валерія Андріївна

Диплом І ступеня
 

Мар’ян Андрій Володимирович

-учень 10 класу Підвиноградівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів  Виноградівської районної ради Закарпатської області з економіки.

Вчитель Брич Марина Степанівна

Диплом ІІІ ступеня

Збільшилася кількість школярів, які беруть участь у  конкурсах „Кенгуру” (математика), «Бобер» (інформатики), „Левеня” (фізика), „Грінвіч”, „PAZZLE”

(англійська мова), „Орлятко” (німецька мова), „Галлус” (французька мова), „Патріот”, мовно-літературний конкурс ім. Т.Шевченка (українська мова),   „Лелека” (історія), „Кришталева сова” (суспільні дисципліни), „Геліантус” (природничі дисципліни).

Одним з  напрямків роботи з обдарованими учнями є моральне і матеріальне заохочення до науково-дослідницької діяльності.

У 2018 році всі районні стипендіати отримували по 300 грн.  за диплом І ступеня, 200грн. – диплом ІІ ступеня та 100 грн. – диплом ІІІ ступеня протягом березня-червня та вересня-грудня.

Станом  на 1 січня 2019 року з програми «Обдаровані діти» виплачено 249800,28 грн. З них:

  • іменні стипендії учням у розмірі 35 200 грн за березень-червень та

24 800 грн. – вересень-грудень;

  • адресну підтримку педагогічним працівникам, які підготували призерів –  86 971,36 грн.;
  • адресну підтримку педагогічним працівникам, учні яких показали найкращі результати ЗНО-2018 –  102 828,92 грн..

Робота з обдарованими дітьми  висвітлюється  на веб-сторінці управління освіти, молоді та спорту. Учні-призери районних олімпіад отримують дипломи І, ІІ, ІІІ ступенів на урочистих лінійках з нагоди свята Останнього дзвінка.

Питання роботи з обдарованою молоддю і надалі перебуватиме на контролі управління освіти, молоді та спорту Виноградівської райдержадміністрації.

 

 В.о.начальника  управління                                                           Т.ТОДАВЧИЧ

Print Friendly, PDF & Email