У неділю, 12 травня, у Виноградові відбувся чотирнадцятий фестиваль виноградарів-виноробів «Угочанська лоза».

Дівчата на конях, виноградні лози, веселі пісні – так вже за традицією колоритно пройшла святкова колона центральними вулицями міста. Участь у ній взяли працівники установ, творчі колективи, а біля пам’ятника виноробу до неї приєдналися керівники району та області, гості з інших куточків Закарпаття, іноземні делегації. Зокрема на запрошення районної ради, до Виноградова прибули очільники інших районів Закарпаття, гості з Польщі та Угорщини.

Усі рушили у парк Перені, де й відбулося урочисте відкриття фесту.

Зі святом місцевих жителів та гостей привітали голова обласної ради Михайло Рівіс та в.о. голови облдержадміністрації Ярослав Галас, голова Виноградівської районної ради Віталій Любка, в.о. голови райдержадміністрації Наталія Костелеба-Веремчук, консул Угорщини в місті Берегово Сіладі Матяш.

У вітальному слові керівник районної ради відзначив, що фестиваль «Угочанська лоза» − це представлення самобутності і колориту нашого району, адже окрім хорошого вина, тут можна скуштувати вишукані місцеві страви, ознайомитися з побутом, звичаями та традиціями наших сіл. Також Віталій Любка подякував всім, хто долучився до проведення свята вина й побажав фестивалю довгих років життя.

Крім того, було нагороджено кращих виноробів району – переможців напередодні визначила дегустаційна комісія.  Цього року 14 приватних виноробів змагалися у виробництві найсмачнішого вина, виготовленого у домашніх умовах.

Учасники свята із задоволенням дегустували вино, представлене на фестивалі. А його було тут чимало й спробувати можна було все, що душі заманеться – починаючи від старої доброї Ізабелли та вин європейських сортів і закінчуючи міцними наливками, медом та делікатесами. Також місцеві жителі й туристи могли взяти участь у різноманітних конкурсах, покататися на конях, чи сфотографуватися у тематичних фото-зонах.

Виноградівська районна рада

Print Friendly, PDF & Email