10 червня голова Виноградівської районної ради Віталій Любка та його заступник Адальберт Сверенко взяли участь у розширеній нараді директорів шкіл.

На нараді обговорили питання розподілу коштів освітньої субвенції та фінансування освітньої галузі в цілому.

На засідання керівництво районної ради було запрошено тільки за годину до його початку, однак попри це у нараді вони все-таки змогли взяти участь.

Керівник районної ради інформував присутніх про фінансування галузі у цьому році. Так він повідомив, що рішенням «Про районний бюджет на 2019 рік» було спрямовано на освіту близько 414 млн грн, з них 122 млн грн. 287 тис.грн − це додаткові кошти до освітньої субвенції з районного бюджету.

Слід відмітити, що згідно з випискою фінуправління РДА станом на 7 червня, з цих 414 млн грн управління освіти використало 211 млн грн або 50%. Тож залишок на їхніх рахунках сьогодні становить близько 203 млн грн. До того ж на сесійному засіданні 24 квітня, на управління освіти було додатково направлено з освітньої субвенції 6 млн 156 тис грн. Досі з цих коштів з незрозумілих причин жодної копійки освітою не освоєно. На запитання у чому ж причина такого невикористання коштів – відповіді надано не було.

Натомість до районної ради надійшло вже кілька версій щодо розподілу коштів освітньої субвенції. Останній проект рішення подано у раду 10 червня 2019 року і зараз матеріали опрацьовуються.

Щодо пропонованого розподілу освітньої субвенції начальник управління освіти Виноградівської РДА Марія Сігетій запевнила, що він був сформований і поданий до районної ради відповідно до клопотань усіх директорів шкіл. Втім, як з’ясувалося на нараді, зі слів самих директорів шкіл, у фінансовому документі не враховано чимало клопотань. Окрім того, як повідомили керівники навчальних закладів, працівники управління освіти можуть залишитися без виплат на оздоровлення. Зважаючи на те, що сьогодні це питання також райдержадміністрацією не було включене у проект бюджету, директор Веряцької школи, депутат Леся Крічфолуші зазначила, що подаватиме на розгляд ради депутатський запит про виділення на ці потреби відповідних коштів.

Необхідно вивчити всі клопотання директорів, адже бачимо, що не всі їхні подання враховані. Тому тут питання у першу чергу в раціональному та ефективному використанні коштів. Також обов’язково потрібно вирішити питання з оздоровленням освітян, − прокоментував Віталій Любка. − Ми завжди за конструктивну співпрацю, тому добре було почути позицію безпосередніх виконавців, проблематику. І, звичайно, щодо освітянських питань будемо приймати спільні рішення.

Виноградівська районна рада

Print Friendly, PDF & Email