Здавалося б, працівники з великим досвідом роботи та життєвим багажем – мрія кожного роботодавця. Проте, сьогодні людям без документу про освіту важко на рівних конкурувати на ринку праці.  Тому один із активних напрямів роботи Виноградівською районної філії Закарпатського ОЦЗ є орієнтація на професійне навчання безробітних за професіями і спеціальностями, що користуються попитом на ринку праці регіону. Безробітні можуть пройти професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації, відповідно до потреб роботодавців.  Родзинкою профнавчання  є неформальне навчання.

Так, даним видом навчання скористалася 37-літня Людмила Глуханич, яка проживає у  селі Підвиноградів Виноградівського району. Людмила з дитинства полюбляла куховарити, але чомусь вивчилась на оператора швацького устаткування і за професією ніколи не працювала. Людмилу завжди манило на кухню,  деякий період  навіть працювала  кухарем в місті Ужгород у приватного підприємця.

З дитинства я любила готувати: пекла булочки, щось постійно випікала, готувала. Я з радістю завжди стояла на кухні, бо це мені дійсно подобалося, – поділилася Людмила Глуханич. – Переїхавши з Ужгородського у Виноградівський район, я зайнялася пошуком роботи, хотіла працевлаштуватись кухарем. Відвідавши декілька роботодавців, розчарувалась, так як отримувала відмову у працевлаштуванні, у зв’язку з тим, що не маю відповідної освіти. Вирішила звернутися за допомогою до Виноградівської районної філії. Мені запропонували вихід – підтвердити свою кваліфікацію, пройшовши неформальне навчання. Я з радістю погодилася, родина мене підтримала і я поїхала підтверджувати свою кваліфікацію в Рівненський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Приїхала на іспит. Він складався з теорії і з практики. В перший день здавала теорію, а на наступний день – практику. Разом зі мною здавала екзамен ще одна дівчина. Кожен з нас мав свій стіл, свою плитку, в кімнаті сиділи судді і слідкували за тим, як ми все робили, чи по технології. Справившись зі хвилюванням, я успішно здала іспит, підтвердила професійні навички кухара 3 розряду і отримала свідоцтво. Тепер у мене з’явилася можливість працевлаштуватися офіційно за улюбленою професією. Я дуже рада, що в служби зайнятості є така послуга, як неформальне навчання, яка дає змогу вирішити проблему визначення кваліфікації та право отримати документ про професійно-технічну освіту.

Так, протягом професійного життя чимало громадян працюють на підприємствах, набуваючи при цьому професійних знань та оволодівають певними навичками, проте не мають документального підтвердження. На сьогодні  проходження неформального навчання дає можливість  всім бажаючим підтвердити свої набуті професійні знання, та отримати документ державного зразка. Підтвердження результатів неформального професійного навчання для працівника – це підґрунтя для професійного вдосконалення, підвищення конкурентоспроможності, розширення можливостей працевлаштування, а також отримання гідної заробітної плати та побудови подальшої кар’єри, інформує Виноградівська районна філія
Закарпатського обласного центру зайнятості

Print Friendly, PDF & Email