2 вересня 2019 року, у понеділок, відбулося засідання медичної комісії щодо вивчення роботи інфекційного відділення районної лікарні.

Комісія ознайомилася з умовами перебування хворих діток у відділенні, позаяк на це, а також на ставлення до них медперсоналу, були скарги в соцмережі Фейсбук − допис опублікований у п’ятницю, 30 серпня. Після чого він також був поширений у багатьох ЗМІ.

У роботі комісії взяли участь голова Виноградівської районної ради Віталій Любка, його заступник Адальберт Сверенко, голова комісії з реорганізації райлікарні Олександр Милюков, заступник головного лікаря з дитинства та пологової допомоги Ольга Довжанчук, начальник відділу охорони здоров’я Виноградівської райдержадміністрації Лесі Королевич тощо. Для більш предметного розгляду даного питання до роботи також були запрошені представники районної служби у справах дітей та управління соціального захисту населення. Втім, за вказівкою керівництва РДА, вони проігнорували засідання.

Комісія побувала у палатах відділення, відвідала діток, про яких написали в соцмережі. Відтак медики наголосили, що довкола їхнього перебування у лікарні, багато неправдивої інформації.

У дописі жінки, яка лікувалася тут зі своєю дитиною, серед іншого, йдеться, що: «ці маленькі діти там не живуть а виживають. До них відносяться медперсонал так як до якихісь диких тварин. Не доїдають, не купають їх , навіть неполучають елементарного –води, коли така спека води требують ці діти.  Як каже медперсонал їм за них не платять, добре я розумію що неплатять ,але ми ж люди не тварини, в нас же є душа та серце і некажу за совіть. Діти ж не винні що їх лишили батьки».

Натомість, як інформувала заступник головного лікаря Ольга Довжанчук, це діти ромської національності віком: чотири місяці, два та три роки, й написане також, що «дівчинці 5 рочків, а виглядає вона на 3-4роки», − не є правдивим. Також у цих дітей є батьки − вони не є сиротами.

Щодо харчування та догляду дітей, медперсонал зазначає, що їх належно харчують, купають та в цілому медики працюють у межах своїх функціональних обов’язків.

Завідувачка відділення, лікар-інфекціоніст Вікторія Семен каже, що харчування у кожної дитини з інфекційним захворюванням є індивідуальним та дієтичним.

− Тому організм цих діток не пристосований до соків чи бананів, їм також не можна давати воду, а лише чай, − наголосила медик, а також інформувала, що одна дитина вже готова до виписки, про що у п’ятницю був повідомлений сімейний лікар, проте поки що ніхто з батьків дитину не забрав.

Окремо, юрисконсульт лікарні наголосила на неправомірній фото- і відеозйомці у закладах охорони здоров’я – адже фото цих діток розмістили в інтернеті без згоди на це батьків, чим порушили їхні права.

У підсумку медики вирішили обговорити дану ситуацію на загальних зборах. Також відповідні попередження про заборону фото- та відеофіксації будуть розміщені на території лікарні.

Окрім того, у понеділок, відділення оглянули й місцеві активісти, які ознайомилися з умовами та порядком його відвідування, тощо.

Виноградівська районна рада

Print Friendly, PDF & Email