Нагальне питання щодо вивозу твердих побутових відходів від населення Виноградівського району та пошук місць для їх захоронення було предметом обговорення під час зустрічі голови Закарпатської ОДА Ігоря Бондаренка з керівниками району.

Губернатор зустрівся з в.о.голови Виноградівської РДА Наталією Костелебою-Веремчук та головою Виноградівської райради Віталієм Любкою.

Як поінформувала Наталія Юріївна, ТОВ «АВЕ Виноградово» з 2006 року обробляло тверді та рідкі відходи. Підприємство має спеціалізований транспорт та укомплектований штат працівників. У власності товариства є 8 сміттєвозів, ущільнювач сміття тощо.

Впродовж кількох років захоронення побутових відходів, зібраних від населення району, завозилося на Виноградівське міське сміттєзвалище. Через відмову Виноградівської міської ради у складуванні відходів, зібраних від сільських населених пунктів району на міському сміттєзвалищі, починаючи з 2017 року побутові відходи майже три роки вивозилося за межі району, а саме Мукачівське міське комунальне підприємство «Чисте місто» приймало сміття на свій полігон, – розповіла очільниця Виноградвської РДА.
За словами Віталія Любки, щороку з місцевого бюджету надавалася дотація ТОВ «АВЕ Виноградів» за перевезення сміття від Виноградова до місця призначення. Обсяг субвенцій торік склав 1 млн 700 тис грн, з яких 1 млн 300 тис грн – районний бюджет та 400 тис грн. – сільські бюджети.
 
Звучало й те, що річний обсяг збирання та перевезення твердих побутових відходів на території району минулого року становив 56,9 тис.м3. Наприкінці липня п.р. підприємство «Чисте місто» листом повідомило ТОВ «АВЕ Виноградово» про відмову у продовженні укладеного договору, згодом з серпня дане підприємство припинило збір та вивезення побутових відходів з населених пунктів Виноградівщини.
 
Наразі Виноградівською РДА спільно з органами місцевого самоврядування проводиться пошук місць для організації перевантаження твердих побутових відходів для подальшого транспортування на сміттєпереробні комплекси та полігони.
 
За результатами зустрічі Ігор Бондаренко наголосив на тому, що у світі тверді побутові відходи це вторинна сировина, тобто підлягає переробці. Наприклад, Швеції уже не вистачає власних відходів для переробки, а ми ще до цього часу шукаємо місця видалення відходів!
 Маємо спільно модернізувати інфраструктуру управління відходами та збудувати екологічно-безпечний сміттєпереробний комплекс. Наша кінцева мета – зберегти унікальне навколишнє природне середовище чистим, – резюмував Ігор Самійлович, інформує Закарпатська ОДА.
Фото: Закарпатська ОДА.
Print Friendly, PDF & Email