Відповідне рішення депутатський корпус районної ради прийняв на позачерговому сесійному засіданні 6 вересня 2019 року.

Районні обранці вирішили звернутися до Верховної Ради України, народного депутата за виборчим округом № 73 Владіслава Поляка, Закарпатської ОДА та Закарпатської обласної ради щодо збереження Виноградівського району як самостійної адміністративно-територіальної одиниці в межах Закарпатської області.

Так у тексті звернення йдеться, що децентралізація влади неминуче тягне за собою необхідність внесення змін до адміністративно-територіального устрою. Тож згідно із запропонованим Міністерством регіонального розвитку проєктом територіального устрою субрегіонального рівня, на Закарпатті замість теперішніх 13 районів, мають бути утворені чотири райони. Відтак Виноградівський район може увійти до складу Хустського району  з адміністративним центром у місті Хуст.

«Найбільш доцільним з точки зору географічного розташування, транспортної доступності, рівномірної віддаленості всіх населених пунктів до адміністративного центру є розміщення адміністративного районного центру в місті Виноградів. Адже в іншому випадку це значно ускладнить надання медичних, соціальних та адміністративних послуг для місцевих жителів», − вважають депутатати районної ради та зазначають на вагомих підставах для збереження Виноградівського району. Так, у місті Виноградів є всі умови для створення в подальшому госпітального округу.

«У Виноградівській районній лікарні працює більше як 200 висококваліфікованих лікарів, майже 500  осіб середнього та 270 осіб молодшого медперсоналу. На сьогодні районна лікарня має вищу акредитаційну допомогу, а медики мають можливість обслуговувати угорськомовне населення. Районна лікарня оснащена апаратурою, що забезпечує проведення медичних втручань та заходів з надання вторинної медичної допомоги. Тільки хірургічною службою районної лікарні щорічно проводиться близько тисячі оперативних втручань. Впроваджено в практику лапароскопічні операції, як сучасний метод лікування жовчнокам’яної хвороби. У пологовому відділенні щорічно народжує понад 1500 жінок, в тому числі з Іршавського, Берегівського районів» тощо. Тому через територіальне розміщення району та самої лікарні, наявність у Виноградові висококваліфікованого медичного персоналу та створених умов для надання якісних медичних послуг ІІ рівня, місцеві жителі в найкоротший термін можуть отримати медичну допомогу».

Також районні обранці вирішили звернутися до Служби автомобільних доріг у Закарпатській області щодо належного облаштування обочин доріг державного значення Берегове-Виноградів-В.Копаня та Іршава-Виноградів у зв’язку з підвищенням аварійності у населених пунктах Виноградівського району.

Виноградівська районна рада

Print Friendly, PDF & Email