Нещодавно у Виноградівській районній лікарні почали використовувати для обстеження пацієнтів фіброколоноскоп з фото- та відеофіксацією. Кошти на придбання нового обладнання у сумі 380 тис. грн були виділені з районного бюджету.

Про роботу нового сучасного апарату голова райради Віталій Любка дізнавався у лікаря-ендоскопіста.
Зі слів Романа Дубляка, апарат призначений для проведення огляду товстого кишечника та термінальних відділів тонкого кишечника. Він допомагає виявляти патології та широко використовується для діагностики раку товстої кишки, оскільки з його допомогою можна взяти зразок тканин для гістологічного дослідження, видалити доброякісні новоутворення та поліпи.
«Нова техніка дає чітке зображення та значно підвищує діагностичний рівень. До прикладу, за допомогою фото, відеоогляду при повторному огляді можна порівняти зміни у стані здоров’я, що дозволяє раніше почати лікування», − зазначив лікар.
До того ж, як розповів голова комісії з реорганізації Олександр Милюков, ендоскопічні обстеження будуть входити до переліку медичних послуг, за які згодом Національна служба здоров’я буде сплачувати медичним закладам за пріоритетним тарифом, що дозволить пацієнтам отримувати ці послуги безоплатно та відповідної якості.
Виноградівська районна рада
Print Friendly, PDF & Email