Про призначення директорів на конкурсній основі та діяльність Центру з обслуговування закладів освіти говорили на робочій нараді з керівниками навчальних закладів району, яка відбулася у районній раді 10 жовтня 2019 року.

Голова районної ради Віталій Любка ознайомив присутніх, що внаслідок прийнятого рішення Виноградівською РДА про ліквідацію управління освіти, молоді та спорту, районною радою був створений «Центр з обслуговування закладів освіти Виноградівського району», який з жовтня цього року здійснюватиме фінансування усіх освітніх закладів.

Центр вже розпочав свою роботу, інформувала т.в.о. директора новоствореної Комунальної установи Надія Копча. Так, зареєстровані правоустановчі документи, на роботу прийнятий головний бухгалтер Наталія Левченко, а найближчим часом будуть прийняті інші працівники.

Тож вже з жовтня нарахування заробітної плати, оплату комунальних послуг шкіл, поточні видатки буде проводити Центр. Натомість цільові субвенції залишилися за управлінням освіти райдержадміністрації, яке до кінця року має «закрити» всі питання з капітальними видатками, завершити закупівлі за тендерними процедурами тощо, − розповіла головний бухгалтер.

Однак найбільше директорів цікавило питання виплати заробітних плат працівникам шкіл за вересень, яку нараховували бухгалтери, залучені ліквідаційною комісією управління освіти РДА. Керівники шкіл нарікали, що ліквідкомісія провела нарахування хаотично, через що багато-хто отримав 200-700 грн зарплати, дехто − 15 тис.грн, а техпрацівники в окремих школах взагалі залишилися без зарплати. Тож через допущені помилки більшість освітян району отримали заробітні плати, які не відповідають тарифікації, без премії, лікарняних та інших виплат, зазначили педагоги.

Окрім цього, заступник голови Адальберт Сверенко наголосив, що необдумане рішення про ліквідацію управління освіти призвело не лише до зриву з виплатою заробітної плати освітянам, але й до ліквідації Виноградівської ДЮСШ, засновником якої є управління.

Через занепокоєння в колективах, на нараду була запрошена голова ліквідаційної комісії управління, освіти, молоді та спорту Виноградівської РДА Марія Сігетій.

Щодо врегулювання питання з виплатою заробітної плати, керівник районної ради запропонував допомогу бухгалтерів Центру, які готові провести коригування заробітної плати педагогів, якщо ліквідкомісія забезпечить належні умови для їхньої роботи. У підсумку Марія Сігетій погодилася на дану пропозицію.

Також начальник відділу юридичного забезпечення районної ради Юрій Кормош розповів присутнім про Положення конкурсу на посаду керівника закладу загальної середньої освіти, затвердженого депутатським корпусом ради. Так, на сьогодні, інформував він, є 15 вакантних посад керівників закладів загальної середньої освіти, які будуть призначені районною радою за результатами конкурсного відбору, на підставі рішення конкурсної комісії. А сам конкурс буде проводитися відкрито, з використанням відеофіксації.

Виноградівська районна рада

Print Friendly, PDF & Email