23 жовтня 2019 року відбулося засідання 34-ої позачергової сесії Виноградівської районної ради. Головним питанням порядку денного були зміни до районного бюджету, зокрема у частині фінансування освітньої галузі району.

На сесії були присутні представники Асоціації керівників закладів освіти району, представники профспілки освітян, які висловили своє обурення ситуацією, що виникла внаслідок ліквідації управління освіти, молоді та спорту Виноградівської районної державної адміністрації. Так, процес ліквідації був розпочатий Виноградівською райдержадміністрацією 06.09.2019 року. В результаті чого у закладах освіти виникла критична ситуація − почали звільнятися працівники управління, а також працівники та керівники закладів освіти, є зриви у виплаті заробітної плати освітянам. Тому освітяни наголошували на необхідності врегулювати ситуацію, адже напруженість в педагогічних колективах з кожним днем зростає. Також районні обранці хотіли прояснити ситуацію, чому у нашому районі власне було прийняте рішення про ліквідацію управління освіти, а наслідки такого рішення працівники РДА не передбачили.

На жаль, вже вкотре засідання сесії проігнорувала голова ліквідаційної комісії управління освіти Марія Сігетій −  саме до представників ліквідкомісії було більшість запитань, у тому числі й щодо термінів виплати зарплатні за вересень та авансу за жовтень, подальшої долі Виноградівської спортивної школи, яка теж підлягає ліквідації. Однак відповісти на ці питання було нікому.

Спільного рішення щодо вирішення даної проблеми не вдалося напрацювати. Під час обговорення ситуації стовоно роботи ліквідаційної комісії, виплати заробітної плати, в.о. голови Виноградівської РДА Наталія Костелеба-Веремчук покинула сесійну залу. Втім, наостанок зазначила, що будь-яке рішення прийняте радою з цього питання, райдержадміністрація виконає.

У свою чергу рішення про внесення змін до районного бюджету було підтримано одноголосно, «За» нього проголосували 22 депутати, присутні на засіданні. Також рішення було підписано безпосередньо у сесійній залі.

Районна рада оперативно відреагувала на такі дії стосовно ліквідації управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації й тому була створена Комунальна установа Центр з обслуговування закладів освіти Виноградівського району, − прокоментував голова Виноградівської районної ради Віталій Любка. – Сьогоднішнім рішенням ми передали кошти для виплати заробітних плат Центром з листопада місяця, яке одразу було підписане та направлено для реалізації до фінуправління, а оплату праці за вересень та аванс за жовтень має забезпечити ліквідаційна комісія.

Щодо зняття соціальної напруги та виплати заробітної плати освітянам Виноградівського району депутати також вирішили звернутися  до Міністерства освіти і науки України, Закарпатської обласної державної адміністрації, Департаменту освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації, аби, зокрема, голова Закарпатської ОДА не залишався осторонь та негайно втрутився у ситуацію щодо врегулювання проблемного питання та забезпечення подальшого нормального функціонування освітньої галузі у Виноградівському районі.

Виноградівська районна рада

Print Friendly, PDF & Email