29 жовтня у м. Виноградів відбулася вступна конференція з нагоди початку виконання робіт проєкту «Розвиток та модернізація інфраструктури доступу до румунсько-українського пункту пропуску Тарна-Маре-Хижа».

Участь у заході взяли голова постійної депутатської комісії з питань бюджету Закарпатської облради Василь Кошеля, голова Виноградівської районної ради Віталій Любка та його заступник Адальберт Сверенко, представники обласної та районної адміністрацій, партнери Проєкту та ін.

Проєкт реалізовується у рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту Сусідства Угорщина-Словаччина-Румунія –Україна 2014-2020. Присутні мали можливість обговорити його мету, цілі, очікувані результати. Так, румунсько-український пункт пропуску Тарна-Маре-Хижа діяв до 2005 року. Відтак, як зазначалося на конференції, будівництво дороги між Хижею і Тарна-Маре, передбаченого у проєкті, стане ґрунтовним кроком для подальшого його відновлення. Загальний бюджет проекту становить понад 1 мільйон євро, близько 90% − співфінансування зі сторони ЄС. Він передбачає покращення інфраструктури доступу до пункту пропуску, підвищення екологічної стійкості, пожвавлення бізнесу між громадами, тощо.

У своєму вітальному слові голова районної ради Віталій Любка наголосив на важливості румунсько-української співпраці. З румунськими колегами налагоджені тісні зв’язки зокрема у сфері культури, зазначив керівник ради, сьогодні задля соціально-економічного розвитку наших регіонів, покращення інвестиційної привабливості та добробуту його жителів, спільно реалізовуватиметься ще один важливий інфраструктурний проєкт. Депутатський корпус ради розуміє необхідність втілення інвестиційних проєктів, тож, вже найближчим часом райрадою буде розглянуте клопотання Хижанської сільської ради про співфінансування даного проєкту.

Виноградівська районна рада

Print Friendly, PDF & Email