30 жовтня 2019 року голова Виноградівської районної ради Віталій Любка перевірив хід ремонтних робіт у районному інклюзивно-ресурсному центрі.

Спільно з депутатом районної ради Петром Бобиничем, в.о. директора центру Євгенією Мешко, представниками підрядної організації, вони оглянули приміщення центру, ознайомились із виконаними роботами.

Так у серпні цього року за інклюзивно-ресурсним центром були закріплені приміщення по вул. Кооперативній, 11, у будівлі, в якій знаходиться міська спортивно-юнацька школа.

На проведення ремонту цих приміщень з районного бюджету виділено близько 1,5 млн грн. Відтак були замінені двері, система опалення, облаштовано пандус, проведені внутрішні роботи тощо. Окрім цього, замінено проблемну частину даху. Однак для початку роботи цього важливого соціального об’єкта, центр потрібно також забезпечити меблями, мультимедійним обладнанням, провести каналізацію тощо. На це додатково необхідно близько 500 тис грн.

Комунальну установу «Виноградівський районний інклюзивно-ресурсний центр №1» Виноградівської районної ради створили у 2018 році. Наразі фахівці центру проводять корекційно-розвиткові заняття у реабілітаційному центрі ім. Св. Терези, приміщення для цього безоплатно надав соціально-каритативний центр. Натомість засідання комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, розроблення висновків, надання консультацій батьків, педагогів відбувається на базі управління освіти. Тож по завершенню ремонтних робіт, оснащення центру, супровід дітей з особливими освітніми потребами, надання консультацій, проведення інших робіт, здійснюватиметься у належно облаштованому приміщенні.

До слова, у заклади загальної середньої освіти району в 2019-2020 році зараховано 232 дітей з інвалідністю. Інклюзивною формою навчання охоплено 53 дітей з особливими освітніми потребами різної нозології в 46 класах; індивідуальну форму навчання організовано для 61 учня району в закладах освіти; відкриті 7 інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти району для 9 дітей з особливими освітніми потребами для розвитку та навчання спільно зі своїми однолітками.

Виноградівська районна рада

Print Friendly, PDF & Email