6 листопада 2019 року під керівництвом голови Виноградівської районної ради Віталія Любки відбулася чергова нарада щодо проблемних питань в галузі освіти за участі Асоціації керівників закладів загальної середньої освіти Виноградівщини, представників Центру з обслуговування закладів освіти.

Вкотре проігнорувала нараду голова ліквідаційної комісії управління освіти, молоді та спорту Виноградівської РДА Марія Сігетій, тож про стан виплати заробітної плати освітянам району за вересень−жовтень, яке проводить ліквідкомісія, початок опалювального сезону в навчальних закладах, присутніх інформував в.о.головного бухгалтера Олександр Юрик.

Керівник райради зазначив, що така зустріч планова, адже на нараді з освітянами, профспілкою в кінці жовтня, райдержадміністрація гарантувала виплатити освітянам аванс за жовтень 28 жовтня, а скориговану зарплатню за вересень − до 5 листопада. Однак і сьогодні в педагогів району є проблеми в оплаті праці, невирішені інші важливі питання для нормального функціонування закладів освіти району.

28 жовтня 2019 року опалювальний сезон розпочався в навчальних закладах без зривів, без якихось незрозумілих технічних моментів, тобто все по плану, − інформував Олександр Юрик.

Втім, як з’ясувалося на нараді, підготовка до опалювального сезону, організація щодо газопостачання шкіл району ведеться не належним чином. На чому наголосив керівник газового господарства.

З великими потугами, але опалювальний сезон почався. Організації з боку управління освіти нуль. − зауважив Андрій Ходаківський, начальник Виноградівського відділення ПАТ «Закарпатгаз». − Дійсно управління освіти отримало від заводу-виробника 44 модеми (ред.-які автоматично передаватимуть дані про споживання газу), але станом на сьогодні встановлено тільки 18. З простої причини, що інші лічильники не підтримують встановлення модемів. У них стоять лічильники старого зразка, які не придатні для встановлення модемів.

Окрім того, він звернув увагу, що зараз постачальник видає ліміти на управління освіти по газу подобово. Втім, і ця робота не проводиться. Наприклад, зазначив він, на 4 листопада вже отримано доручення на припинення газопостачання управління освіти, тому що вони забули замовити собі ліміти.

На запитання, чому виникла така проблема з початком опалювального періоду, Олександр Юрик утримався від коментарів. Також конкретної відповіді педагоги не отримали щодо того, коли будуть зроблені правильні нарахування по зарплатні.

Чому у визначені терміни не впоралися з виплатою зарплатні? − фізично не встигаємо. Лишилося мінімум, − стосовно цього зазначив він.

Попри обіцянку та запевнення від в.о.голови райдержадміністрації Наталії Костелеби-Веремчук та голови ліквідкомісії Марії Сігетій, що всі помилки у нарахуванні зарплатні будуть виправлені, досі цього не зроблено. Так, голова Асоціації керівників закладів освіти Марія Комаромі розповіла, що одна з її працівниць отримала 250 грн авансу та 600 грн зарплати. У свою чергу в міській школі № 8, де багато інклюзивних класів, два місяці люди не отримають кошти за проведені корекційно-розвиткові заняття, та за невиплату коштів готові подавати до суду.

Директор Виноградівської школи №1 Віра Балаж зазначила на тому, що не подані звіти у податкову щодо заробітної плати, при оплаті праці не враховані надбавки за педагогічне звання і категорію.

25-ти нашим працівникам не був нарахований аванс на жовтень і люди збираються звертатися в прокуратуру, писати на гарячу лінію, − каже керівник закладу. – За не подані вчасно звіти у податкову працівникам освіти два місяці можуть не врахувати до стажу. Хто буде усувати ці недоліки? А для кожного працівника при виході на пенсію це важливе питання.

Окрім того, за два місяці роботи ліквідкомісії не зроблено жодних кроків щодо передачі майнових комплексів, а відповідно до розпорядження в.о. голови райдержадміністрації про ліквідацію 26 грудня працівники управління освіти мають бути вивільнені.

Процес ліквідації став причиною погіршення умов нашої праці… Ми є заручниками ситуації, спричиненою ліквідацією управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, − говорить директор Чепівського НВК Наталія Григоряк.

На нараді керівники закладів освіти зауважили також на несправедливому нарахуванні коштів. Так, директори зі складу ГО «Рада директорів», на відмінну від інших отримували додаткове преміювання. Варто зазначити, що ця громадська організація представляє інтереси чотирьох осіб, її засновників, серед яких і Марія Сігетій, яка на даний час не є директором школи. Сама ж організація діє без Статуту і Положення, адже зареєстрована без статусу юридичної особи.

Зокрема в інтернет-просторі вже не вперше директор Виноградівської ЗОШ №3, уповноважена ГО «Рада директорів освіти» Габріела Гомокі, паплюжить як освіту, так і районну раду. Тому директори наголосили, що не уповноважували і не просили цю організацію давати будь-яку оцінку від імені освітян, як це випливає з поданих текстів. Тому під останньою такою публікацією ці четверо осіб мали б мати сміливість поставити свої підписи під висловленою позицією, зазначили освітяни.

Виноградівська районна рада

Print Friendly, PDF & Email