3 грудня 2019 року голова Виноградівської районної ради Віталій Любка провів засідання Президії, до складу якої входять голови фракцій та постійних комісій районної ради. Участь у її роботі взяли також заступник голови районної ради Адальберт Сверенко, керівники комунальних закладів району.

Депутати зауважили на тому, що проєкт районного бюджету на 2020 рік, поданий Виноградівською районною державною адміністрацією до районної ради з порушеннями бюджетного законодавства. Адже згідно з вимогами статті 76 Бюджетного Кодексу до фінансового документа мали бути додані пояснення головних розпорядників бюджетних коштів. Начальник фінансового управління Виноградівської РДА Валерія Варга зазначила, що цей недолік буде усунутий найближчим часом.
Окрім того, з незрозумілих причин до проєкту бюджету включене фінансування відділу освіти та відділу молоді та спорту райдержадміністрації, які станом на сьогодні навіть не зареєстровані в державному реєстрі. Відсутні й пояснюючі записки, тож невідомо на які  потреби неіснуючих відділів РДА передбачило кошти.
 Натомість на діяльність Центру з обслуговування закладів освіти району взагалі не передбачене фінансування на наступний рік. Попри те, що сьогодні Центр обслуговує 58 шкіл району і здійснює виплату заробітних плат освітянам. Таким чином даний проект унеможливлює роботу Центру з 1 січня 2020 року і буде критичним для шкіл району, які перестануть фінансуватися.
На засіданні обговорили й питання невиконання райдержадміністрацією рішень районної ради. Зокрема майнові комплекси закладів освіти району мають бути вилучені від Управління освіти, молоді та спорту РДА, яке ліквідовується, та передані в оперативне управління Центру з обслуговування закладів освіти. Однак відповідне рішення районної ради про здійснення приймання-передачі на сьогодні не виконується й жодного майнового комплексу досі не було передано.
Також не спрямовані 3 млн. 400 тис.грн на медицину району, виділені сесією ради у листопаді. У зв’язку з цим можуть бути зірвані тендери й амбулаторії району не отримають необхідне медичне обладнання. Не закуплено обладнання і в районну лікарню. Керівник медзакладу Олександр Милюков наголосив, що вже два тижні за відсутності обладнання в лікарні не в змозі проводити операції. Не закуплені також комп’ютери.
  У зв’язку з невиконанням райдержадміністрацією даного рішення пацієнти не можуть отримати належну медичну допомогу, а лікарня без забезпечення комп’ютерами не зможе підписати договір з Нацслужбою про подальше фінансування і, як наслідок, з 1 січня Виноградівщина взагалі може втратити районну медичну установу.
Print Friendly, PDF & Email