Освітні  питання були обговорені на нараді, яку цими днями провів голова Виноградівської районної ради Віталій Любка.

Керівник Центру з обслуговування закладів освіти Надія Копча інформувала, що працівники всіх шкіл району, які підписали угоду про обслуговування з Центром отримали вчасно та в повному обсязі заробітну плату за листопад. На даний час, розповіла вона, угоду про обслуговування підписали 63 із 66-ти освітніх установ.

Тому, як було зазначено на нараді, Центр проводить повноцінну роботу з обслуговування закладів освіти району, тож інформація про те, що комунальна установа не працює, – не відповідає дійсності.

Також на нараді йшлося про оперативне відновлення руху шкільних автобусів, адже діти не повинні самотужки, в негоду, добиратися до навчальних закладів.

Зокрема у Виноградівській РДА про призупинення руху шкільних автобусів на території району повідомили, що «це вимушений крок, пов’язаний з неможливістю здійснити закупівлю паливно-мастильних матеріалів для забезпечення ними шкільних автобусів у грудні 2019 року. Така ситуація ліквідаційною комісією управління освіти, молоді та спорту прогнозувалася ще у вересні. Тоді було прийнято рішення заощаджені на інших видатках кошти направити для закупівлі паливно-мастильних матеріалів на грудень».

  Варто відзначити, що знаючи про проблему з вересня, про те, що палива для здійснення перевезень школярів не вистачатиме, райдержадміністрація та ліквідкомісія управління освіти не вжила жодних заходів для вирішення цього питання. Так, райдержадміністрація, яка формує та подає зміни до районного бюджету, подала 3 грудня до районної ради проєкт бюджету, у якому не передбачено жодної копійки на ці цілі. Натомість сьогодні ліквідаційна комісія спільно з РДА безпідставно не передають автобуси новоствореному Центру, який може владнати ситуацію з перевезенням школярів та безперебійно виконувати це завдання.

 «Ми як відповідальні власники, засновники шкіл, а Центр як заклад, який обслуговує навчальні установи, не можемо залишатися осторонь та повинні терміново вирішувати питання з перевезеннями школярів району», – наголосив керівник ради.

Однак, з огляду на те, що Виноградівська РДА блокує рішення районної ради і не передає майнові комплекси, в тому числі автобуси Центру, було вирішено напрацювати інший вихід з цієї критичної ситуації. Тож було вивчено питання щодо укладання безпосередньо Центром договорів з перевізниками. Окрім того, аби відновити перевезення школярів, районна рада готова розглянути питання оренди автобусів від управління освіти.

Print Friendly, PDF & Email